1200 Kalorilik Bomba Gibi Bir Kahvaltı Menüsü

Posted by in Kilo Aldıran Diyet Listeleri, Makaleler

1200 Kalorilik Bomba Gibi Bir Kahvaltı Menüsü

Sponsorlu Bağlantılar1200 kalorilik kahvaltı menüsüKahvaltının günlük yaşamımızdaki önemini hepimiz biliyoruz. Güne sağlıklı bir şekilde başlamak ve günün geri kalanını daha düzenli ya da dinç bir şekilde geçirebilmek için iyi bir kahvaltıdan daha ötesi yoktur. Kilo almak, kilo vermek ya da hacim kazanarak kas yapmak vb gibi tüm etmenleri etkileyen en önemli şey beslenmedir. Beslenmenin ilk öğününü ise kahvaltı oluşturuyor. Çünkü kahvaltı günün başlangıç öğününü oluşturuyor. Güne nasıl başlarsak o şekilde devam ederiz mantığından yola çıkarak kahvaltının önemine biraz daha değinelim. Kahvaltı günün en yoğun öğünü olabilir. Çünkü gün boyu o o günün kazançlarını kullanır vücudumuz. Kendimizi daha enerjik hissedebilmek ve çeşitli hedeflerimizi yerine getirebilmek için kahvaltıya bir düzen vermeliyiz. Özellikle kilo almak isteyenler için 1200 kCal değerinde bir kahvaltı menüsü hazırladık ve bunu ayrıntılarıyla beraber sizlere aktarıyor olacağız.

 

 

Bomba Gibi Bir Kahvaltıya Kimler İhtiyaç Duyabilir?

 • Sağlıklı beslenmek isteyenler

 • Sporcular

 • Kilo almak isteyenler

 • Mineral eksikliği yaşayanlar

Yukarıda saydığımız gruplar çok geniş bir yelpazeye sahip olabilir. Bunun en büyük sebebi, örnek kahvaltımızın bir ya da birkaç unsura bağlı olmamasıdır. 1200 kalorilik kahvaltımız birden fazla malzeme ve çeşitten oluşuyor. Şimdi kahvaltımızın malzemelerine ve hazırlanış aşamasına değinebiliriz.

 

Malzemeler:

 • 3 Adet Yumurta
 • 1 Yemek Kaşığı Tereyağı
 • Ortalama 100 gr Yulaf
 • Ortalama 1.5 Su Bardağı Süt
 • 1 Adet Muz
 • 2 ya da 3 Kibrit Kutusu Kadar Peynir
 • 5 Tane Zeytin
 • 1 Adet Salatalık

 

Hazırlanışı:

Saydığımız bu malzemeler ile 3 ayrı kahvaltı orta tabağı yapacağız. Gruplandırmak gerekirse;

Sponsorlu Bağlantılar

 • Birinci grupta; Yumurta ve tereyağı bir tabakta,
 • İkinci grupta; Yulaf ile süt ve muz bir kasede,
 • Üçüncü grupta; geriye kalanlar da bir servis tabağında olabilir.

Kahvaltı hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, önce soğuk malzemelerin hazırlanmasıdır. Sıcak olarak tüketilmesi gereken malzemeler en son hazırlandığında, tüketim esnasında daha fazla lezzet alabiliriz.

>>>> Öncelikle 2. grubu hazırlamaya başlamak en mantıklı olanıdır. Çünkü bunu hazırladıktan sonra diğerlerinin hazırlanması aşamasında, yulaf sütün içinde daha güzel yumuşayacaktır. Malzemeler başlığında belirttiğimiz miktarlarda olmak üzere, derin bir kase içerisine yulafımızı koyabiliriz. Akabinde üstüne yine belirtilen miktarda süt ekleyeceğiz. Son olarak da küçük parçalar halinde doğranacak bir muzu karışıma ekleyebiliriz. Evet, bomba gibi bir kahvaltının ilk grubu hazırlandı bile…

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Kilo Aldıran Yulaf Ezmesi Tarifi

>>>> Diğer adım olarak servis tabağımızı hazırlayacağız. Belirtilen miktarlarda fakat isteğe göre arttırılıp azaltılabilecek olan zeytin, peynir ve salatalığı tabağa doğrayacağız. Peynir tercihi tamamen sizin keyif ve sağlık durumunuza bağlıdır. İster beyaz peynir ister kaşar peyniri isterseniz de otlu peynir gibi farklı peynir çeşitleri de denemekte özgürsünüz. Ayrıca belirtmek isteriz ki; diyet dönemindeyseniz ya da yağsız bir kahvaltı istiyorsanız, peynir tercihini lordan yana kullanabilirsiniz. 3. grubu da bitirdikten sonra sıcak tüketmemiz gereken son aşamaya gelmiş bulunuyoruz.

>>> Son aşamaya geldiğimizde, yumurta ve terayağı gibi besin malzemelerinin dışında pişirme malzemeleri gerekecektir. Teflon tava ya da sahanda yumurta pişirebileceğiniz bir tava ve tahta kaşığı hemen elinizin altına almalısınız. Orta ateş üzerine koyduğumuz tavayı biraz ısıttıktan sonra belirtilen miktardaki tereyağını tavaya atabiliriz. Yağ eridikten sonra yumurtalarımızı tek tek tavaya kırıp karıştırmaya başlayacağız. Yumurtaya gelmişken devam etmeden önce size bir tavsiyede bulunmak isteriz. Yumurtaların daha lezzetli bir şekilde pişmesi için pişmeden en az 15 dk önce buzdolabından çıkarmalısınız. Pişirmeye döndüğümüzde sevdiğiniz kıvamı tutturduktan sonra ocağı kapatıp, yumurtamızı servis tabağına ekleyebiliriz. Tüm bu işlemlerin sonucunda, besin değerleriyle yüklü olan kahvaltımız tüketime hazır hale gelmiştir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Yüksek Proteinli Mantarlı Omlet Tarifi

 

1200 Kalorilik Kahvaltımızın Besin Değerleri

kahvaltı besin değerleri

Ek olarak; bazen kahvaltılardan sonra bir tatlı ihtiyacı hissederiz. Bunu da kahvaltı sonrasında 1 yemek kaşığı kadar fındık ya da fıstık ezmesi yiyerek giderebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar
Optimum Serious Mass Ürün İncelemesi
Kilo Aldırıcı Optimum Serious Mass Ürün İncelemesi

Optimum Nutrition uzun zamandır supplement ürünleri bazında kaliteli ve tercih edilen bir firma olarak ülkemizde...

Kapat