2100 Kalorilik Oreo’lu Pankek Tarifi

Posted by in Kilo Aldırıcı Tarifler, Makaleler

2100 Kalorilik Oreo’lu Pankek Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar2100 Kalorilik Oreo’lu Pankek Tarifiİnsanların birbirinden farklı hedefleri olabilmektedir. Bazı insanlar ince bir fiziğe sahip olmak isterken bazıları da hacimli bir görünüme kavuşmayı hedefleyebilir. Elbette ki bu farklı görünümlerin kendine özgü avantajları vardır. İnsanların tercih ettiği görünüm aslında isteklerini yansıtır. Mesela hacimli bir fiziğe sahip olmak karşı tarafa güçlü olduğu imajını verir. Güçlü insana atılan meraklı bakışlar ise kişinin kendisini iyi hissetmesine sebep olur. Kilo ve hacim kazanmak derken sadece geniş ve kaslı bir bedenden bahsetmiyoruz. Kişinin zayıf olmaması ya da kilolu statüsüne erişmeden önceki safhası da hacimli olarak nitelendirilir. Fakat hacimli olmanın en iyi yolu tabi ki kas ile birlikte olan kilo kazanımıdır.

Hacimli olabilmek ya da kilo kazanabilmek için olması gereken en önemli hususun kalori depomuzu doldurmak olduğunu biliyoruz. Harcadığımız günlük kalorinin üstünde kalori alımı gerçekleştirmeliyiz. En az kilo vermek kadar zor olabilen bu durum için bazı özel teknik ve tarifler mevcuttur. Bu yazımızda sizler için 2100 gibi yoğun bir kalori deposu olan Oreo’lu pankekin yapılışından bahsedeceğiz.

 

Kimler Kilo Almak İster?

  • Ağırlık antrenmanları ile kas ile güçlendirilmiş hacimli bir beden hedefleyenler
  • Sürekli koşturmacalı yaşam koşullarında daha güçlü bir bedene sahip olmak ve zinde olmak isteyenler
  • Ağır şartlarda çalışıp güç ve kilo kaybını engellemek isteyenler
  • Kilo ve güç açısından zayıf olduğu için görünüm olarak daha dolgun ve güçlü bir vücuda sahip olmak isteyenler

 

Oreolu Pankek Karışımının Tarifi

Ana Malzemeler:

  • 4 tane yumurta
  • Yarım su bardağı kadar yulaf (katı olması için biraz daha yulaf eklenebilir)
  • 8 adet Oreo

 

Krema Malzemeleri:

Sponsorlu Bağlantılar

  • 2 yemek kaşığı kadar fıstık ezmesi
  • 1 ya da 1,5 yemek kaşığı kadar gerçek doğal bal

 

Hazırlanışı:

Yukarıda ana malzemeler başlığı altında listelenmiş olan malzemeler, sırasıyla miksere katılır. Malzemelerin miksere her katılışı ile birlikte ortalama 10 saniyelik bir çırpma işlemi gerçekleştirilir.

Çırpılmış olan malzemelerin pişirilmesi için geniş bir teflon tava yağ ile ıslatılarak ısıtılır. Akabinde hazırlanmış olan malzeme krep kıvamında pişirilerek tavadan tabağa alınır.

Geniş bir servis tabağına alınmış olan ana malzeme üzerine fıstık ezmesi eklenerek üzerine güzelce yaydırılır. Akabinde hakiki balımız kalori deposunu şenlendirmek için sahne alır ve yine tarifimizin üzeri bal ile kaplanır. Bu kaplamanın güzel olabilmesi için balın katı kıvamda olması gerekir. Bu durumu ancak hakiki ballar ile sağlayabilirsiniz.

 

Oreo’lu Pankek Nasıl Tüketilmelidir?

Kalori deposu olan bu tarifin, kahvaltı ya da kahvaltı sonrasında (öğlen yemeği öncesi) tüketilmesi uygundur. Böylece bol kalorisinin sağladığı enerji ve yararın tüm güne yayılması, bedenimize yardımcı olması sağlanmış olur.

Kalori ve protein açısından böylesine zengin olan tarifin tüketimi kişiye kilo ve hacim kazandırabilir. Tadı da oldukça güzel olan bu tarifi diyet yapanların tüketmesini tavsiye etmiyoruz.

 

Diğer Kilo Aldıran Tarifler İçin:

 

Sponsorlu Bağlantılar
Vücut Geliştirme Kilo Alma İçin Nasıl Beslenilmeli?

Kilo alma da altın kural; alınan kiloların kalıcı olarak vücutta kalmasıdır. Kilo almaya karar verdiğiniz...

Kapat