Diyetisyen Ankara

Posted by in Makaleler

Diyetisyen Ankara

Sponsorlu Bağlantılar Kadınların güzelliğine kusur düşüren ve onların sosyal yaşamını ve sağlığını olumsuz etkileyen problemlerden bir tanesi olan kilo problemi ve obezite, çağımızın en büyük sorunlardan bir tanesidir. Kilo problemi, kadından kadına değişmektedir. Vücut kitle indeksi ile ilgili bir sorun olmadığı sürece, 56 kilo bir kadın kendini kilolu görebilir ya da 65 kilo bir kadın kilosunun normal olduğunu söyleyebilir.

 Fakat obezite böyle bir problem değildir. Obezite, yalnızca ülkemizin değil, içinde bulunduğumuz dünyanın bir sorunudur. Çocuklarda, yaşlılarda, gençlerde, annelerde, babalarda, erkeklerde ve kadınlarda görülebilen, yaş, statü ve cinsiyet tanımayan bu problem, sağlığı son derece olumsuz etkilemekte ve sorunu yaşayan kişinin toplumdan dışlanmış hissetmesine neden olmaktadır.

 Vücut kitle indeksi 26’nın üzerinde olan kişiler, obezite sınırındadır fakat bu indeks 30’un üzerindeyse kişi resmen obezitedir. Obezite alt sınırına yakalanmış olan bir kişi, malesef geri dönülmez bir yolda hızlı adımlarla yürümeye başlamıştır. Bu süreci hızlıca durdurmalı ve önlem almalıdır, aksi takdirde sorun çözülemeyecek bir hal alabilir.

Obeziteye yakalanmış kişilerin, metabolizmaları hızla yavaşlar. Bu, kişinin “Su içsem dahi yarıyor,” dediği duruma gelmesine neden olmaktadır. Bu durumda acilen bir diyetisyene başvurulmalı, onun yaşam stiline göre hazırlanmış bir diyet listesi yardımıyla kişinin metabolizması ve vücudu normal haline döndürülmelidir.

Diyetisyen Ankara olarak, sürekli hizmet veren kliniğimiz, hastaların yaşam tarzlarını, yeme biçimlerini, kan değerlerini ve günlük egzersizlerini hesaba katarak, hastaların acıkmayla ilgili ciddi problemler yaşamadan kilo vermesini ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmasını sağlamaktadır. Uzun yıllardır bu işin içerisinde olan diyetisyen arkadaşlarımız, Ankara’daki en iyi diyetisyen hizmetinin verilmesi amacıyla sürekli olarak çalışmaktadır.

Kilo Vermek Neden Önemlidir?

Kadınların ve çocukların ciddi problemlerinin başında gelen kilo problemi, aslında ciddi bir hastalıktır. Çünkü kişi yıllardır koruduğu kilosunu kaybetmiş ve hızla kilo almaya başlamışsa, bunun devamı çorap söküğü gibi gelmektedir ve kişi hızla kilo alıp obezite alt sınırına gelmektedir. Peki bu problem nasıl aşılabilir?

Diyetisyen Ankara olarak kadınların bu problemlerinin kolayca çözüme kavuşmasını sağlıyoruz. Kadınlar kilo almaya başladıktan sonra, sürekli olarak bir diyet programı ayarlarlar ve bu programa uyarak kilo vermeye çalışırlar. Oysa ki kan değerleri ve yaşama şekilleri hesaba katılmadan düzenlenmiş bu diyet ne kadar yanlıştır. Bu tarz diyetler, genel olarak kişinin sorununun çözüme kavuşmasını engellemektedir. Çünkü, birkaç gün ard arda gelen açlık durumu, kişinin psikolojik dengesini alt üst ettiği gibi sosyal yaşamını da sekteye uğratmakta ve kişinin zor günler yaşamasına neden olmaktadır. Zaten uzun süren açlık, diyetin bozulmasına neden olmakta ve kişinin kısacık dönemde hızlıca verdiği kiloları, hatta bazen daha fazlasını hızlıca almasına neden olmaktadır.

Kilo almak, yalnızca görünüşün bozulmasına neden olmamaktadır. Kilo almak aynı zamanda, vücudun dengesini bozmakta ve kişinin sağlıksız bir hayata sahip olmasına neden olmaktadır. Kolesterol, şeker gibi hastalıklarla dost olan obezite sorununu beraberinde getiren kilo problemleri, sağlıksız diyetlerle giderilmeye çalışıldığında vücudun dengesi iyice bozulmakta ve bu sefer kişinin mide problemleri yaşamasına neden olmaktadır.

İşte tüm bunlara gerek kalmadan, sağlıklı bir şekilde kilo sorununun çözülmesini sağlayan kurumumuz, benimsediği çalışma stili sayesinde, özellikle kadınların hayalini kurdukları kilolara ulaşmalarını sağlamış ve hayatlarını sağlıklı bir şekilde geçirmelerini sağlamıştır.

●      Çocuklarda Diyet

Annelerin çocuklarının kilo vermeleriyle ilgili bir takım endişeleri bulunmaktadır. Dünyada çocukların büyük bir kısmı, düzenli beslenmenin tam olarak ne anlama geldiğini bilmeyen ve çocukların kontrolsüz olarak yemek yemelerine neden olan ebeveynleri nedeniyle obezite hastalığına yakalanmaktadır. Çoğu anne, çocuklarının diyet yaparak gelişemeyeceğini düşündükleri için diyetlere olumlu bakmamaktadır. Onlara göre, tam gelişim çağında çocuklarının boyları uzamayacak ve sağlıkları olumsuz etkilenecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Fakat fazla kilolar, çocukların gelişimlerini daha kötü etkilemektedir. Bu nedenle var olan kilo problemleri bir an önce giderilmeli ve çocukların gelişimleri bu şekilde desteklenmelidir. Uzman diyetisyenimiz tarafından hazırlanan diyetler, çocukların gelişimini kesinlikle olumsuz etkilememekte, hatta daha sağlıklı gelişmelerini ve bunu yaparken kilo kaybederek daha sağlıklı hale gelmelerini sağlamaktadır.

●      Gebelikte Diyet

Bazı anne adayları, hamilelik dönemlerinde hızlıca kilo almaktadır. Bu durumun çocuklarının gelişimini daha olumlu etkileyeceğini ve çocuklarının daha zeki olacağını düşünmektedir. Bebeğin zekasını elbetteki annenin yiyip içtikleri etkilemektedir. Fakat bu durum, annenin kontrolsüzce kilo almasının gerekli olduğu anlamına gelmemektedir. Bu annenin sağlığını olumsuz etkileyebilir ve aldığı fazla kilolar, bebeği taşırken omurga rahatsızlıklarını beraberinde getirebilir.

Anne adaylarının hem bebeğinin gelişimini olumlu etkileyecek, hem de fazladan kilo almalarına gerek bırakmayacak şekilde beslenmeleri için oluşturulan diyet listelerimiz, annenin ve bebeğin sağlığını korumaktadır. Anne hamilelik döneminde, her besinden yeterli ve düzenli bir şekilde almalı, bunu yaparken fizyolojik ihtiyaçları karşılanmalı, emzirme dönemine geçildiğinde annenin yeterli miktarda süte sahip olması sağlanmalıdır. Uzmanlarımız tarafından hazırlanan listeler bu gerekliliklerin tamamını karşılamaktadır.

●      Hastalık Diyetleri

Özellikle ileriki yaşlara geçmiş bireylerin yakalandıkları bazı hastalıklar, bazı özel diyetleri gerektirmektedir. Özellikle diyabet ve kolesterol gibi hastalıklara sahip olan kişiler, her besini tüketememekte ve bazı diyetlere bağlı kalarak yaşamaktadır.

Bu konuyla özel olarak ilgilenen kurumumuz, bazı özel hastalıklara sahip olan bireylerin en doğru ve sağlığını en olumlu etkileyecek şekilde beslenmeleri için, onların yaşam standartlarına, yaşlarına ve kan değerlerine göre diyet listesi oluşturmaktadır.

●      Sporcu Diyetleri

Sporcuların her daim enerjilerini korumaları, vücutlarının daha dinamik görünmesi ve o tempo karşısında güçlü durabilmesi amacıyla hazırlanan diyet programları, sporcuların sağlığı açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bir sporcu etkili ve dengeli beslenmediği takdirde, yaptığı ağır sporlar karşısında güçlü duramayabilir. Bir sporcunun her daim dinamik olabilmesi için, düzenl, uygulaması gereken bir diyet listesine ihtiyacı bulunmaktadır.

Kurumumuz, sporcuların daha başarılı olabilmeleri ve antremanlarda kendilerini daha aktif gösterebilmeleri amacıyla, onların yaşam koşullarını, kan değerlerini ve beslenme stillerini hesaba katarak onlara özel bir diyet listesi oluşturmaktadır. Kurumumuz bu listeyi hazırlarken, sporcunun yaptığı sporu hesaba katmakta ve sporun kolaylığına ve zorluğuna göre bir program hazırlamaktadır.

●      Sağlıklı Beslenme

Herhangi bir kilo problemi olmayan, olduğu kiloyu ve sağlık durumunu korumak isteyen kişilerin hayatlarının daha düzenli olması amacıyla, sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmeleri gerekmektedir. Bu durum, hem ileriki hayatlarında, hem de şuan ki hayatlarında onların sağlıklı kalmasını sağlayacak ve ağır hastalıklardan bireyleri koruyacaktır.

Kurumumuz kişilerin kilo ve kas ölçümlerini yaptıktan sonra, onların sağlıklı beslenip sağlıklı bir hayata kavuşmalarını sağlamak amacıyla, düzenli beslenme gerektiren diyet listeleri oluşturmakta ve bireylerin hayatları boyunca sağlıklı kalmalarını sağlamaktadır. İlerleyen yaşlarda diyabet, kolesterol gibi hastalıklarına yakalanmamak, kemik erimesi gibi problemler yaşamamak ve alzheimer gibi hastalıklardan korunmak amacıyla bu listelerin temin edilmesi ve kişinin hayatına bir düzen katması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki, düzenli beslenme birçok hastalığın düzelmesi için bir çeşit antibiyotik görevi görmekte ve kişileri hastalıklardan korumaktadır. Kişi tüm hayatı boyunca, beslenmesini kontrol altında tutmalı ve düzenli beslenerek sağlığını korumalıdır.

Diyetisyen

Gülden Demir

https://www.dytguldendemir.com/

Sponsorlu Bağlantılar
Hızlı Kilo Almanın Sağlıklı Yolları

Hızlı Kilo Almanın Sağlıklı Yolları Son yıllarda tüm dünyada obezite yaygınlaştı, küçük, büyük hemen herkes...

Kapat