En İyi 5 L-Carnitine Markası Hangisi?

Posted by in Gıda Takviyeleri & Supplementler, Makaleler

En İyi 5 L-Carnitine Markası Hangisi?

Sponsorlu BağlantılarEn İyi KarnitinPiyasadaki en iyi l carnitine supplementler hangileri diye merak edenler için derlediğimiz listeye geçmeden önce l carnitine’lerin kullanımı ve etkileri hakkında mutlaka bilmeniz gerekenlerden bahsedelim. Vücudundaki fazla yağlardan kurtulmak isteyen herkesin sıklıkla tercih ettiği l carnitine, vücuttaki yağları enerji olarak kullanır ve bu istenmeyen yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Yağ yakmak için tercih edilen supplement ürünlerinin başında gelir. Vücudumuz aslında l carnitine maddesini doğal şekilde kendisi üretebiliyor ancak bu miktar vücudun ihtiyacı olandan çok daha düşük bir seviyede olduğu için yağ yakımı için yeterli olmuyor. Vücuttaki yağları enerji olarak kullanmasının yanı sıra tüketilen yiyeceklerin de enerji olarak kullanılmasında etkilidir.

 

L Carnitine Faydaları

  • Etkili bir yağ yakımı sağlar
  • İştahı azaltır
  • Kalorilerin vücutta yağ olarak depolanmasını önlemeye yardımcıdır
  • Açlıktan dolayı oluşan mide kazınmalarının önüne geçer

Fit bir vücuda sahip olmanın yolu kas yapmak kadar fazla yağları yakmaktan da geçer. Dolayısıyla insanlar hem yardımcı olması hem de zayıflama sürecini hızlandırması açısından l carnitine besin takviyelerinin kullanımına sıklıkla başvurmaktadır. Burada ise merak edilen en büyük soru ise “hangi l carnitineyi kullanmalıyım” sorusudur. İnsanların sıklıkla bu ürünü tüketmesi ürün çeşitliliğini de beraberinde getirmiştir. Her ürünün kendine has özellikleri olmakla birlikte fiyat ve performans açısından derlediğimiz listede, piyasadaki en iyi 5 l carnitine ürününün detaylarını bulacaksınız.

 

1) Power System L-Carnitine 3600 mg

Almanya’da ve dünyada sıklıkla tüketilen Power System firmasının bir ürünüdür. Likit formda hazırlanmış tüplerin her bir servisinde tam 3600 mg l-carnitine mevcuttur. Bu miktar aynı zamanda Türkiye’de kullanılan en yüksek karnitin miktarına denk gelir ve ürünün en büyük artı özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. 1 paket üründe 3600 mg’lık 20 adet tüp bulunur. Antrenmandan 20 dk önce tüketilmesi tavsiye edilir. Başlangıç seviyesinde olanlar için 1 tüpün yarısının kullanılması yeterli olacaktır.

power-system-300-mg-l-carnitine

 

Satın Almak İçin Tıklayın:  Power System L-Carnitine 3600 mg

 

 

2) Multipower L-Carnitine Liquid 1800 mg

Multipower markası ülkemizde sıklıkla tercih edilen Alman menşeli bir supplement firmasıdır. Multipower l carnitine ise en bilindik ürünlerin başında gelir. Likit formda üretilmiş olması ile hızlı bir emilim sağlar ve kana daha çabuk karışarak etkisini gösterir. Servis başına 1800 mg karnitin içerir. Kalori bakımından da oldukça düşük olan ürünün kalori değeri yalnızca 2 kaloridir. İçeriğinde tatlandırıcı olmamakla birlikte her kutusunda 20 adet ampul bulunmaktadır. Antrenmanlardan 30 dk önce alınması tavsiye edilir.

multipower-l-carnitine-likit-yag-yakici-ampul

 

Sponsorlu Bağlantılar

Satın Almak İçin Tıklayın:  Multipower L-Carnitine Liquid 1800 mg

 

 

3) Nutrade L-Carnitine Liquid 3500 mg

Sektöründe öncü bir diğer Alman firması olan Nutrade’nin ürünü l carnitine, likit formda üretilmiş olup servis başına 3500 mg saf karnitin içermektedir. Bu yüksek karnitin değerine karşın kalori değeri yalnızca 4 kaloridir. 1 paketinde 20 servis bulunmaktadır. Üretici firma olan Nutrade’nin tercih edilen ürünlerinin başında gelmektedir. Limon aroması ile hoş bir tadı vardır.

nutrade-l-carnitine-liquid-3500-mg-20-ampul

 

Satın Almak İçin Tıklayın:  Nutrade L-Carnitine Liquid 3500 mg

 

 

4) Hardline L-Karnitin Sıvı 1000 ml

Listemizin dördüncü sırasında yerli malı yurdun malı Hardline l karnitin var. Fiyat ve performans bazında değerlendirildiğinde yerli üretim olmasından da kaynaklı olarak fiyatı da gayet makul bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Diğer ürünlerin aksine ayrı ayrı ampullerde değil, 1000 ml’lik bir şişede satışa sunulmuştur. Üzerindeki kapağına dökülerek tüketilmektedir. Bu şekilde her bir servis 1000 mg karnitin içermektedir. İçerisinde bulunan 200 mg’lık taurin maddesi ile yağ yakımı daha üst seviyede etki gösterecektir. Diğer ürünlere göre taşıması biraz daha zahmetli olsa da fiyatı ve kalitesi bakımından rahatlıkla tercih edilebilecek bir üründür.

hardline-l-karnitin-1000-ml-yag-yakici

 

Satın Almak İçin Tıklayın:  Hardline L-Karnitin Sıvı 1000 ml

 

 

5) Olimp L-Carnitine 3000 mg

Supplement ürünlerini sıklıkla takip etmiyorsanız bu ürünü duymamış olmanız muhtemel. Pek bilinmemesine rağmen gerçekten çok etkili bir l carnitine olarak karşımıza çıkıyor. Polonya menşeli bir ürün olan Olimp l carnitine ülkesinde lider konumda bulunmakta ve Avrupa’ya da ihraç edilmesiyle birlikte diğer rakipleriyle rahatlıkla boy ölçüşebilecek duruma gelmiş bir üründür. 20 yılı aşkın bir deneyimin ürünü olan Olimp l carnitine, kalitesiyle Türkiye pazarında da kendisine hatırı sayılır bir müşteri kitlesi oluşturmuştur. Her bir servisinde tam 3000 mg karnitin bulunmaktadır. İçeriği kuvvetli bir ürün olduğundan antrenmandan 30 dk önce yarım ampul tüketilmesi yeterli olacaktır.

olimp-l-carnitine-ampul

 

Satın Almak İçin Tıklayın:  Olimp L-Carnitine 3000 mg

 

Diğer Karnitin ürünleri için; https://www.aloprotein.com/l-karnitin-cla/karnitin-urunleri

Sponsorlu Bağlantılar
Kilo Aldırıcı Bitkiler
Hızlı Kilo Aldıran Bitkiler Nelerdir?

Zayıflama konusu her ne kadar gündemdeyse son dönemlerde de gündemde olan diğer bir konu ise...

Kapat