En İyi 5 Protein Tozu | Piyasadaki En İyi Protein Tozları Hangileri?

Posted by in Gıda Takviyeleri & Supplementler, Makaleler

En İyi 5 Protein Tozu | Piyasadaki En İyi Protein Tozları Hangileri?

Sponsorlu BağlantılarEn İyi Protein TozlarıVücut geliştirme sporunda en çok kullanılan supplementler şüphesiz protein tozlarıdır. Bu besin desteğine bu kadar talebin olması ürün çeşitliliğini de beraberinde getirmiştir. Hal böyle olunca “en iyi protein tozu hangisi, hangi protein tozunu kullanmalıyım, bana en uygun protein tozu hangisi” gibi birçok soru akıllara gelmekte. Bu sorulara cevap olarak kalite, performans ve fiyat bakımından kıyasladığımız en iyi 5 protein tozu hangisidir şeklindeki listemize geçmeden önce “neden protein tozu kullanmalıyım” sorusunun cevabına bir göz atalım.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki; “protein tozu kullanmazsam hiç kas yapamam gibi bir düşünce elbette doğru değil! Günlük beslenme düzeniniz istediğiniz vücut hacmini kazanmanızda her zaman yeterli olmayabilir. Örneğin; antrenman sonrası kas yapmak için vücudun ihtiyacı olan proteini 1 adet tüm tavuk yiyerek alabiliyorken bunun yerine 1 servis protein tozundan da alabilirsiniz. Her zaman bu şekilde yoğun bir beslenme çok zor olacağından sporcular protein tozunu besin desteği olarak sıklıkla kullanıyorlar. Bu noktada başta protein tozları olmak üzere kilo aldırıcı, yağ yakıcı gibi birçok besin desteği hedefinize göre sizlere yardımcı olacaktır.

Bu ek gıdalar ile kas gelişiminizi destekleyebilir ve istediğiniz vücut hacmini kazanmada daha etkili bir şekilde yol alabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki bu ek gıdalar besin desteği olarak tüketilmeli yani normal günlük kaliteli beslenmenize devam ederken yanında bu ek gıdaları kullanmanız gerekiyor. Ucuz ve pratik diye sürekli öğün yerine protein tozu kullanmak sağlıklı bir seçenek olmaz!

Hangi protein tozunu kullanmalıyım sorusunun yanıtına gelecek olursak karar verme aşamanızda sizlere yardımcı olması açısından piyasadaki en iyi 5 protein tozunun özelliklerini sizler için inceleyip listeledik. Buradaki besin değerleri ve içerik özelliklerini göz önüne alarak sizin için en iyi protein tozu hangisidir çok daha rahat karara varabilirsiniz.

 

1) Optimum Gold Standart Whey

Protein tozları arasında en çok tercih edilen Optimum Gold Standart Whey olarak bilinmektedir bu ürün ilk olarak Amerika’da satışa sunuldu ve orada büyük ilgi gördü sonrasında Türkiye’ye geldiğinde de yoğun ilgi ile karşılandı. Bu ürünün sindirimi kolaydır ve içersin bulunan amino asit değerleri sayesinde sporcular arasında yoğun ilgi ile karşılanmıştır. Optimum Gold Standart Whey protein tozunun ana maddesi kaliteli formu olan izole edilmiş whey proteinini içermektedir. Whey proteinini WPI proteini olarak da bilmekteyiz ayrıca bu protein kaliteli olan ve izole edilmiş bir protein türüdür. WPI proteini ile birlikte içerisinde bir miktarda konsantre whey proteini bulunmaktadır bu protein ise WPA olarak adlandırılmaktadır. Optimum Gold Standart Whey bu kaliteli protein içeriğini sizlere her servis başına 24 gram olarak sunmuştur. Bu karışımın hazırlanması oldukça kolaydır. Bu ürünü her türlü kullanabilirsiniz bu kullanımlar arasında en yaygın olanı spor öncesi ve spor sonrası kullanımdır fakat öğünlerde takviye besin olarak da kullanımı mümkün olmaktadır. Optimum Gold Standard Whey içerisinde barındırdığı maddeler sayesinde emilimi kolayca artırmaktadır ve bununla birlikte içerisinde bulunan kaliteli proteinler sayesinde de fiyatı en yüksekler arasında yer almaktadır.

Optimum Gold Standart Whey Protein Tozu İçeriği

Alt kısımda yer alan günlük tüketeceğiniz 1 ölçek (30,4 gram) için geçerlidir.

 • 23,9 Gram Protein
 • 1,8 Gram Karbonhidrat
 • 1,1 Toplam Yağ
 • 1,2 Gram Şeker

 

Satın Almak İçin Tıklayın: Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu

 Güncelleme: 11.03.2018

2) Multipower 100 Pure Whey Protein

Yine bir Alman supplement firması olan Multipower, hem dünyaca ünlü hem de ülkemizde sıklıkla tüketilen markaların başında geliyor. Multipower firması, neredeyse tüm sporcuların bildiği şeffaf sarı şişede bulunan o meşhur protein tozunu artık üretmeyeceğini duyurmuş ve bu ürünün daha gelişmiş bir çeşidini piyasaya sunmuştur. Bu geliştirilmiş yeni ürün öncekine nazaran birçok artı özelliklere sahip bir protein tozu olarak karşımıza çıkıyor. Böylece rakip firmaların geliştirdiği en kaliteli protein tozları arasında yerini de bu şekilde almış oluyor. Eski ürün ile aralarındaki en belirgin fark ise protein miktarı servis başına 2 gr daha arttırılmış ve eski üründeki en büyük eksiklik olan BCAA maddesi bu ürüne yoğun biçimde eklenmiştir. Aroma olarak ise birçok çeşitliliğe gidilmiş; karamel, çikolata, muz-mango ve çilek aromaları ile tam 4 çeşit seçenek sunulmuştur.

 • 24 gr Protein
 • 1,3 gr Yağ
 • 115 Kalori
 • 1,4 gr Karbonhidrat
 • 1 gr Şeker

multipower-100-whey-protein

 

Satın Almak İçin Tıklayın:  Multipower 100 Pure Whey Protein

 

3) The Protein Works Whey Protein 80 2000 gr

Sponsorlu Bağlantılar

The Protein Works Whey Protein tozunun üretim yeri İngiltere olarak bilinmektedir. Bu firma tanıtımlarını İngiltere Premier liginde olan Everton FC’ye sponsor olarak gerçekleştirmektedir. İngiltere’de çok tercih edilen ve sonrasında Avrupa genelinde sıkça kullanılan bir ürün olmuştur. Türkiye bu ürün bu kadar popüler olduktan sonra kullanmaya başlamıştır. Ürünün ülkemizde kullanılmasında Helal sertifikasının bulunması büyük etkili olmuştur bunun nedeni ise bu tarz ürünler içerisinde bazen domuz yağlarının tercih edilmesidir ve helal sertifika ile bu ürünlerin kullanılmadığı tescillenmiştir. Whey protein türü yönünden zengindir ve düşük karbonhidrat içeriği sayesinde kullanımınızda faydasını göreceksiniz. Tat konusunda kullanmış oldukları steviol tatlandırıcılar ve bisküvi aroması oldukça lezzetli bir aroma kazandırmaktadır.

  The Protein Works Whey Protein Tozu Özellikleri

 • Bu protein tozunun diğer tozlardan ayıran ben büyük özelliği helal sertifikası bulunmasıdır.
 • Suklaroz içermeyen bu ürün bununla birlikte assesülfam içermemektedir.
 • Tüketimi kolaydır ve hızlı çözünen bir yapısı bulunmaktadır.
 • Glüten kesinlikle barındırmamaktadır.
 • Vejetaryenlerin tüketmesinde bir engel bulunmamaktadır.

The Protein Works Whey Protein Tozu İçeriği

 • 7 Gram Protein
 • 3 Gram Şeker
 • 7 Gram Karbonhidrat
 • 1 Gram Yağ
 • 4 Gram Lif
 • 5 Gram Doymuş Yağ
 • 101 Kcal Enerji

Yukarıda belirttiğimiz değerler 1 servis yani 25 gram için geçerlidir.

 

Satın Almak İçin Tıklayın:  The Protein Works Whey Protein 80 2000 gr

  Güncelleme: 11.03.2018

4) Elite Labs Isoblend

Kompleks tarzda üretilmiş izole bir protein türüdür. Kompleks özelliği sayesinde 8 saate kadar etkin bir protein desteği sağlar. İzole ve filtreleme özelliği sindiriminin gayet kolaylaşmasını sağlamaktadır. Toplamda 4 ayrı protein çeşidinin karışımı ile üretilmiştir. İçeriğinde şeker ve yağ olmaması çok düşük kalorili bir ürün olmasını sağlamıştır. Bu durum ürünün en büyük artı özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Elite labs isoblend protein tozunun içerik özelliklerini detaylıca inceleyecek olursak;

 • 25 gr Protein
 • 0 gr Yağ
 • 110 Kalori
 • 1 gr Karbonhidrat
 • 0 gr Şeker

elite-labs-isoblande-protein-tozu

 

Satın Almak İçin Tıklayın:  Elite Labs Isoblend

 

5) Dymatize Iso 100

Kilo aldırıcılardan dymatize super mass gainer başta olmak üzere tüm supplement çeşitlerinde adını sıklıkla duyduğumuz Dymatize firmasının son dönemlerde ürettiği en etkili ürünlerden biri de Dymatize Iso 100 protein tozudur. %100 hidrolize edilmiş bir ürün olması sebebiyle etken maddelerin kana karışma hızı da oldukça yüksektir. Kas gelişimini maksimum seviyede desteklemek için yüksek miktarda (5,5 gr) BCAA maddesi içermektedir. En saf protein tozları arasında ilk sıralardadır. Antrenman sonunda kullanıma daha uygun bir protein tozudur. Dymatize Iso 100 protein tozunun içerik özelliklerini detaylıca inceleyecek olursak;

 • 25 gr Protein
 • 0,5 gr Yağ
 • 110 Kalori
 • 2 gr Karbonhidrat
 • <1 gr Şeker

dymatize-iso-100-hydrolyzed-protein-tozu

 

Satın Almak İçin Tıklayın:  Dymatize Iso 100

 

Protein tozu ile ilgili diğer tüm ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.aloprotein.com/protein-tozu

Sponsorlu Bağlantılar
Nutrade Weight Gainer İnceleme
Kilo Aldırıcı Nutrade Weight Gainer Ürün İncelemesi

Yine bir üstün Alman teknolojisi ile karşınızdayız. Neredeyse her sektörde olduğu gibi supplement ürünleri sektöründe...

Kapat