Ev Yapımı Protein İçeceği Nasıl Hazırlanır?

Posted by in Kilo Aldırıcı Tarifler, Makaleler

Ev Yapımı Protein İçeceği Nasıl Hazırlanır?

Sponsorlu BağlantılarEv Yapımı Protein İçeceğiKilo almak, kemikleri ve kasları güçlendirmek, yapılı ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak zayıf olma sorunu yaşayan herkesin hayalidir. Artık bu hayalin gerçekleşmesini, sadece bir hayalden ibaret olmamasını istiyorsanız yapmanız gereken şu anki beslenmenizde değişikliklerdir. Zayıf olmanızın sebebi harcadığınız enerjiden daha az kalori almanız olabilir. Bu da demek oluyor ki sağlıklı olmak şartıyla yüksek kalorili beslenmeniz gereklidir. Bu nedenle gün içerisinde normalde yediğiniz bütün besinleri sırayla yazın. Baktığınızda gerçekten az yiyorsanız kendiniz için bir beslenme listesi oluşturun ve o besinlerin yanına yüksek kalorili başka besinlerde ekleyin. Aynı zamanda günde 3 öğün yemek yiyorsanız.. aralara atıştırmalıklar için ara öğünler eklemeyi unutmayın.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir

Kilo almanızı sağlayan büyük bir etkiye sahip ara öğünlerde midenizde az yer tutacak yüksek kalorili besinlere yer verin. Bugün sizlere ara öğününüz için muhteşem bir tarif vereceğiz. Yüksek kalorili evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz lorlu protein shake. Mesela ara öğünlerde tüketebileceğiniz öyle besinler vardır ki 1 su bardağı kadar içersiniz ama 1 porsiyon makarna yemiş kadar kalori alırsınız. Kısaca bahsetmek gerekirse bildiğiniz gibi kilo alımını desteklemek ve özellikle vücut geliştirmek için kullanılan ek gıdalar vardır. Bunlardan bir tanesi de protein tozudur. Protein tozunun bazı çeşitleri lor peynirinin birkaç işlemden geçip, filtreleme uygulamalarından sonra toz haline getirilmesi ile oluşturulmaktadır. Tabi içerisinde sadece lor peyniri değil dışarıdan eklenen birçok malzeme daha vardır. Yani bu demek oluyor ki lor peyniri bizim için muhteşem bir protein kaynağı. Bu nedenle kilo almak için ek gıda yani supplement ürünler dediğimiz protein tozu, karbonhidrat tozu gibi besin takviyelerini tüketmek istemeyenler benzer bir protein kaynağını bu şekilde evde kendileri hazırlayabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo almak için önerdiğimiz diğer bir konu ise kesinlikle spordur. Neredeyse her makalemizde ısrarla anlattığımız bu konu zayıflamak için ne kadar önemliyse kilo almak içinde o kadar önemlidir. Kilo alma sürecinde aldığınız kalorilerin, proteinlerin yağ olarak değilde kas olarak depolanması için egzersizlere ihtiyaç vardır. Vücudunuzu yoracak ağır antrenmanlar değil kas yapımını destekleyen hafif antrenmanlar tercihleriniz arasında olmalıdır.

 

Lor Peynirli Protein Tarifi

Malzemeler: 2 su bardağı su, 2-4 çay kaşığı kakao, 1 tane muz, 250 gram lor peyniri

Hazırlanışı: Bütün malzemelerinizi kap içerisine koyun ve blendırla iyice karıştırın. 10-15 saniye kadar karıştırdığınızda istediğimiz kıvamı elde edebiliriz. Karışımımızın içine muz da koyduk. İstemeyenler kullanmak zorunda değil ancak biz hem lezzet hem de aroma vermesi açısından muz koymayı tercih ettik. Hazırlamış olduğunuz lorlu ev yapımı shake ortalama 25 gram protein ve 200-250 gram’da kalori içermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Sumocu Usulü Beslenme ile Kilo Alımı

Her zaman yardımsever ve cana yakınlığıyla bilinen Japonlar millet olarak genelde minyon tipli ve zayıf...

Kapat