Fitness Kilo Alma Diyeti İle Hacim Kazanın

Posted by in Kilo Aldıran Diyet Listeleri, Makaleler

Fitness Kilo Alma Diyeti İle Hacim Kazanın

Sponsorlu BağlantılarFitness Kilo Alma Diyeti

Fitness yaparak vücut geliştirmek isterseniz dikkat etmeniz gereken en önemli husus yediklerinize dikkat etmektir. Fitness kilo alma diyeti ile elde edeceğiniz kilo alma işlemi gerekebilir bunun nedeni ise vücuda hacim kazandırmaktır. Sizin için kaleme alacağımız diyetin amacı sizler vücut yaparken beslenme düzenini daha iyi ayarlayarak sporun faydasını görmenizi sağlamaktır. Diyetlerde yer alan ayrıntılar çok önemli değildir bu tarz detaylardan gerekli olanlarını sizlere aktaracağız bunların dışında kalanlarının ise etkisi görmeyeceksiniz. Spor yaparken beslenmenizin düzenli bir şekilde olması kas konusunda iyi bir ilerleme kaydetmek için önemlidir.

Kas geliştirmeniz için spor yapmanız gerekmektedir, fakat bu spor ile birlikte yemek düzenine önem vermiyorsanız kaslarınızda kalıcı bir gelişme göremezsiniz !

Ağır antrenmanlar yapıyorsanız ve bunun yanında yemek düzenine dikkat ediyorsanız etkisini kısa sürede görürsünüz fakat beslenme düzeniniz bulunmuyor ise bu antrenmanlar amelelikten başka bir işe yaramayacaktır. Beslenme düzeni olmadan yapılan sporlarda ağırlık kaldır indirin önüne geçemezsiniz. Beslenme olmadan kaslar gerekli enerjiyi toplayamaz ve boşuna kendinizi yorarsınız ne kadar çok çalışırsanız çalışın yedikleriniz faydalı değil ise boşuna yorulursunuz. Beslenme düzenini uzman destekli yapmalısınız bunun yanında kilo almanız gerekiyor ise Fitness kilo alma diyetine bakmanız gerekmektedir eğer protein ile beslenmeniz gerekiyor ise takviye ürünleri incelemeniz gerekmektedir.

Antrenmanlarda genellikle uzman destekli programlar kullanılmaktadır bunun yanında gittiğiniz spor salonunda bulunan hocalarda yardımcı olacaktır. Bu antrenmanları yeterli protein ve karbonhidrat almadan yaparsınız yararını göremeyebilirsiniz bunun için hocalarınıza suç atmak yerine beslenme düzeninizi oluşturmanız ve sonrasında denemeniz gerekmektedir faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Fitness kilo alma diyetini sporcular hacim kazanmak için kullanmaktadır eğer kilo konusunda zaten belli seviyenin üzerindeyseniz bu diyet içerisinde bulunan karbonhidratları azalttığınız zaman kullanmanız mümkündür. Spor yaparak sıkılaşmayı hedefleyen bayan sporcuların ise bu diyeti uygularken porsiyon azaltmaya gitmesi gerekmektedir.

Besin Takviyeleri;

Fitness Kilo Alma Diyeti Nasıl Yapılır?

Fitness kilo alma diyeti ile ilgili sabah, öğlen, akşam nasıl yapıldığına dair aşağıda size menüler halinde hazırladık gün gün aynı işlemleri sağlamanız dahilinde hacimsel ölçüleri hisseder hale geleceksiniz.

Sabah Kahvaltısı

 • 2 Adet Haşlanmış Yumurta ( Her sabah düzenli olarak tüketin spora başladığınız ilk hafta 2 adet tüketin sonrasında bu sayıyı artırın ve bu sayıyı artırırken en fazla 3 tanesinin sarısını yiyin haricinde sarılarını tüketmeyin ve beyazlarını tüketmeye özen gösterin.)
 • 5 Adet Zeytin
 • 1 Kâse Sütün içerisine 30 gram Yulaf Ezmesi ekleyin ve Tüketin !
 • 2 Dilim Ekmek (Tam buğday ekmeği tüketmelisiniz bu ürünü kilo almak isteyenlerin tüketmesi gerekmektedir haricinde tüketmekten kaçınmalısınız.)
 • 1 Yemek Kaşığı Fıstık Ezmesi (Fıstık ezmesi yerine isterseniz pekmez ya da bal tüketebilirsiniz.)
 • Yarım Dilim Beyaz Peynir (Bunun yerine 4 yemek kaşığı lor peyniri tüketmeniz mümkündür.)

Sabah Kahvaltısı ile Öğlen Yemeği Arası Öğün

Sponsorlu Bağlantılar

 • 1 Adet Bulunduğunuz Mevsimin Meyvesi

Öğlen Yemeği

 • 1 Porsiyon Izgarada Yapılmış Et veya Tavuk
 • Salata (Zeytin yağını az kullanmanız gerekir fakat limon suyundan bolca kullanın)
 • 1 Kase Yoğurt
 • 1 Tabak Bulgur Pilavı ( Bulgur pilavı tüketmek istemeyenler az yağlı olmak şartıyla makarna ya da pirinç pilavı tüketebilirler.)
 • 2 Dilim Ekmek (kilo almak isteyen bunu öğününe eklesin haricin kullanmamanız gerekmemektedir.)

Öğlen Yemeği İle Akşam Yemeği Arası Öğün

 • 10 ile 15 Adet arasında İsteğe bağlı olarak Fındık, Badem ya da Fıstık

Akşam Yemeği

Bu yemeği Saat 17.00 gibi tüketmeye başlamanız gerekmektedir.

 • 1 Porsiyon Izgara Et Ya da Tavuk (bu ürünleri tüketmek istemezseniz 1 tabak kuru baklagil tüketmeniz mümkündür.)
 • 1 Tabak Bulgur Pilavı ( Bulgur pilavı tüketmek istemeyenler az yağlı olmak şartıyla makarna ya da pirinç pilavı tüketebilirler.)
 • Salata (Zeytin yağını az kullanmanız gerekir fakat limon suyundan bolca kullanın)
 • 1 Kase Yoğurt

Bu öğünü tükettikten 2 saat sonra spor salonuna giriş yapmalısınız ve çalışmalara başlamalısınız. Bu çalışmalar vücut geliştirme olarak gelişmesi gerekmektedir. Spor sonrasında protein tozu kullanıyorsanız bunu tüketmeniz gerekmektedir sonrasında ise yeni bir akşam yemeği yemeniz gerekmektedir bu yemek spordan çıktıktan 30 dakika sonra olması gerekir. Bu öğünü ekleyecek kişilerin antrenmanlarının sıkı olması ve kilo almak istemesi gerekmektedir bunun haricinde isterseniz uygulamaya bilirsiniz.

Spor Sonrası Öğün

 • 1 Porsiyon Izgara Et Ya da Tavuk ( bu ürünlerin haricinde balıkta tüketmeniz mümkündür eğer whey proteini tükettiyseniz diyette bu kısmı atlayabilirsiniz.)
 • 1 Porsiyon baklagil tüketmeniz gerekmektedir. ( mercimek tüketebilirsiniz bunun haricinde kuru fasulye ve nohut tüketmeniz mümkündür yada kepeksiz makarna tüketebilirsiniz.)
 • Ayran

Yatmadan Önce Tüketmeniz Gerekenler

 • 1 Kase Yoğurt
 • 2 Adet Ceviz
 • 6 Adet Siyah kuru üzüm ya da 2 Adet Kuru Kayısı

Kilo Almanıza Yardımcı Yedikçe Acıktıran 11 Besin TIKLAYINIZ.

Bu programa uyduğunuz taktirde yaptığınız sporların bir faydasını göreceksiniz bundan dolayı mümkün olduğunca bu programı uygulamanız gerekmektedir. Bu program istenildiği taktirde geliştirilebilir daha genel bir program olarak hazırlanmıştır. Bu program daha basit olduğu için ilerde karmaşık programlara geçtiğinizde uyum sağlamanız kolay olur ve zamanla bu programı geliştirirseniz daha kolay bir geçiş dönemi yaşarsınız. Kaslarınızı oluşturmak sadece sporla mümkün değildir sporun yanında tüketeceğiniz besinlerin önemi büyüktür bu besinler sayesinde kaslarınızın temelleri sağlam olacaktır ve uzun süre görüntü bozukluğu oluşturmayacaktır. Kullandığınız antrenman programlarına sadık kalmanız gerekmektedir bunun yanında beslenme düzenini de oturttuğunuz taktirde istediğiniz görüntünün oluşmasında bir engel kalmayacaktır bunun yanında fit bir görünüm ve kaslı bir tasarımın temelinde beslenme düzeni yatmaktadır.

 

İlgili makaleler;

Kilo alma diyetlerine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Kilo Almak İçin 7 Günlük Diyet Listesi TIKLAYINIZ.

 

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
Kilo Almak İçin Protein mi Yoksa Karbonhidrat Tozu mu Kullanılmalı?

Karbonhidrat tozu veya diğer adıyla kilo aldırıcı ve protein tozu birbirine benzer ürünler olsa da...

Kapat