Hızlı Kilo Alma Yolları Nelerdir?

Posted by in Makaleler

Hızlı Kilo Alma Yolları Nelerdir?

Sponsorlu BağlantılarHızlı Kilo Alma YollarıGünümüzde bazı bireyler hızlı kilo alma tekniklerinden yararlanmak için çeşitli uygulamalardan yararlanmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu tekniklerden bahsedeceğiz. Kilo almak, kilo vermek kadar zordur. Biraz abartılı bir şekilde dile getirilmiş olabilir fakat durum böyledir. Çoğu insan kilo alamadığı için kendini psikolojik olarak rahatsız hisseder ve hızlı kilo almanın yollarını arar. Yetersiz beslenme alışkanları, öğünler arası verilen uzun zaman aralıkları, kötü yemek seçimleri zayıf olmanın başlıca sebepleridir.

Ne kadar zayıf olduğunuz ve yaşınızın kaç olduğu önemli değildir. Sağlıksız yemek yemeye düşkün olursanız estetik bir vücuda hiçbir zaman sahip olamazsınız. Bu anlamda günlük olarak bazı egzersizler yapmanız beslenmeden dolayı vücutta biriken fazla yağları yakacak bununla birlikte bayanlar daha sıkı erkekler ise daha kaslı ve hacimli bir vücut görüntüsüne sahip olabileceklerdir.

Hızlı kilo alma konusunda yeteri kadar.. protein ve karbonhidrat alırsanız hızlı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Ayrıca proteinler, kas yapmanın anahtarıdır ve sağlıklı kilo almanızı sağlar. Beslenmenizin yetersiz kalabildiği zamanlar karbonhidrat tozu gibi kilo aldıran doğal besin takviyeleri kullanmanız da hacimli kilo almanız için faydalı olacaktır.

İştahsız olanlar için hızlı kilo alma nasıl sağlanır bilmiyorsanız işe öncelikle iştah açıcı yiyecekleri tüketmek ile başlayabilirsiniz. Akşam yemeklerinden önce alkol kullanıyorsanız küçük bir bardak şarap takviyesi yaparak da iştahınızı açabilirsiniz. (Kesinlikle kullanılmasını önermiyoruz.) Bunun dışında diyet listenizde günde 5 ile 6 arasında bir öğün tüketimi yapın. Ayrıca yemeklerinizde nişastalı ve patatesli ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunların dışında haftada 5 kilo aldıran hızlı kilo alma diyetini deneyebilir, sağlıklı bir biçimde kilo almaya başlayabilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Hızlı Kilo Alma Diyeti

Sponsorlu Bağlantılar

Diyet yaparken fıstık ve leblebi gibi besin kaynaklarını atıştırmalıklarınızın arasına almanız gerekiyor. Ayrıca kalp hastalıkları riskini düşürmeye yarayan bu gıdalar hızlı bir şekilde kilo almanızı sağlar. Ayrıca fıstık ezmesi ve çok tahıllı ürünleri de tercih edebilirsiniz.

 

Hızlı Kilo Almaya Yardımcı Yiyecekler

Yumurta: Ekonomik olmasıyla birlikte etkili bir protein deposudur. Kilo aldıran vitaminler makalesinde de değindiğimiz gibi yumurta A, D ve E vitaminlerini içerir ve bol miktarda kolesterol ile yüklüdür.

Tereyağı: Uzun süreli kilo artışı ile doğrudan bağlantılıdır.  Tereyağını özellikle kahvaltılarınızda düzenli olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Fazla tüketimi ise kalbinize zarar verebilir.

Ton Balığı: Ton balıkları sadece yağ asitlerini vücudunuza almanız yardımcı olmaz, aynı zamanda fiziksel olarak sizi güzle bir görünüme de kavuşturur.

Meyve suyu: Kilo almak için gerekli olan şeker ve ilaveleri doğal meyve suyu tüketerek alabilirsiniz. Günlük olarak doğal meyve suyu içmek besleyici ve sağlıklı bir seçimdir.

Kepekli Ekmek: Günlük olarak tam bir kepekli ekmek tükettiğinizde dilim başına 69 kcal depolamış olursunuz. Sağlıklı yemeklerin yanında tercih etmenizi öneriyoruz.

Fıstık Ezmesi: Bu besin kaynağı size 192 kalori sağlar ve protein bakımından da yüksektir.

Enerji Çikolataları: Vücudunuza bol bol yulaf ve fıstık takviyesi yapan bu besin kaynağı kahvaltılarda tüketilmelidir. Ayrıca 500 kaloriyi vücudunuza depolayacaktır.

Peynir: Sabahları sadece bir porsiyon peynir tüketmeniz 69 kalori almanızı sağlar.

Yağ: Yemeklerinize ilave olarak yağ eklemek kalori açısından önemlidir. Bu anlamda zeytinyağı ve kanola yağını tercih edebilirsiniz. Sağlığınız için oldukça önemlidir ve sağlıklı bir şekilde size kalori sağlar.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Kilo Aldıran Sağlıklı Yiyecekler Nelerdir

Hızlı kilo alma yöntemleri konusunda vücudunuza enerji veren ve kalori bakımından yüksek olan besinleri sizlerle paylaştık. Sizler de kahvaltılarda ve ara öğünlerinizde bu besinleri tüketerek hızlı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Uzmanların da hızlı kilo alma uygulamaları konusunda bu besinleri tavsiye ettiğini ve sağlığınız açısından da önemli olduğunu söylemekte yarar var.

Sponsorlu Bağlantılar
Sumocu Usulü Beslenme ile Kilo Alımı

Her zaman yardımsever ve cana yakınlığıyla bilinen Japonlar millet olarak genelde minyon tipli ve zayıf...

Kapat