İştah Açıcı ve Kilo Aldıran Şahane Karışım

Posted by in Kilo Aldırıcı Tarifler, Makaleler

İştah Açıcı ve Kilo Aldıran Şahane Karışım

Sponsorlu Bağlantılariştah açıcı tarifZayıf olmaktan şikâyet eden kişiler hem fiziksel hem de sağlık açısından bir çok sorunla boğuşmak zorundadır. Fiziksel olarak kıyafet bulamamak, güçsüz ve cılız gözükmek başlıca sorunlardandır. Sağlık açısından ele aldığımızda ise gereğinden fazla zayıf olmak; kas problemleri, mide hastalıkları, kemiklerin güçsüz olması gibi birçok hastalığa davetiye çıkarabilmektedir. Bu durumdan kurtulmak için beslenmenizde değişikliklere yer vermeli, daha yüksek kalori alarak kilo almaya çalışmalısınız.

Gün içerisinde özellikle ara öğünlerinizde tüketeceğiniz besinlerin iştah açıcı ve kilo aldırıcı özellikte olmasına önem vermelisiniz. Zayıflığın bir değil birden fazla sebebi vardır. Bunlardan bir tanesi de iştahın az olması, bazense hiç olmamasıdır. Sizler de gereğinden fazla zayıfsanız ve iştahınız yok denecek kadar az ise iştah açıcı bazı besinleri tüketmeniz son derece faydalı olacaktır. İştahın açılması için tüketilen besinler hem kilo aldırıcı özellikte yani yüksek kalorili olmalı hem de iştah açıcı özellikte olmalıdır. Bu nedenle bugün sizlere hem iştah açan hem de kilo aldıran bir karışım tarifi vereceğiz.. Tarifi vermeden önce iştah açmanın doğal yolları ile ilgili çok kısa bir kaç da tavsiye verecek olursak:

Sponsorlu Bağlantılar

  • Yemekten önce su bile olsa kesinlikle sıvı tüketmeyin.
  • Kısa yürüyüş ve basit egzersizler iştahınızı açmaya yardımcı olacaktır.
  • Yemek yemeyi bir görev gibi değil keyifli bir biçime dönüştürün.
  • 3 ana öğün dışında 3 de ara öğünü kesinlikle aksatmayın.
  • Midenizi hemen tıkayacak ağır yağlı yiyecekler yemeyin.

 

İştah Açıcı Karışım Tarifi

Vereceğimiz tarif damak tadınıza uygun olurken aynı zamanda oldukça yüksek kalorili besinlerden oluşmaktadır. Günde sadece 2 yemek kaşığı yemeniz gereken bu karışımı gün içerisindeki herhangi bir ara öğününüzde tüketmeniz yeterli olacaktır. Kilo aldırıcı özellikte olan bu muhteşem karışım sizin için iyi bir ara öğün seçeneği olurken aynı zamanda bir sonraki ana öğününüz için iştahınızın açılmasını ve normalden daha fazla yemenizi sağlayacaktır. İşte sizler için hazırlanan iştah açıcı ve kilo aldıran karışım:

Malzemeler: Yarımşar kilo üzüm pekmezi ve tahin, 200’er gram fındık içi, ceviz ve badem

Yapılışı: Pekmezi ve tahini büyük bir kavanoz içerisinde iyice karıştırın. İçine kuruyemişleri dökün tekrar karıştırın. Hergün 2 kaşık olmak üzere düzenli bir şekilde tüketin.

Sponsorlu Bağlantılar
Ceviz Kilo Aldırır Mı?

Gündelik yaşantıda oldukça sık karşımıza çıkan ve her zaman tüketirken keyif aldığımız yiyeceklerden olan ceviz,...

Kapat