Karbonhidrat Tozu Ne İşe Yarar? Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Posted by in Gıda Takviyeleri & Supplementler, Makaleler

Karbonhidrat Tozu Ne İşe Yarar? Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Sponsorlu BağlantılarKarbonhidrat tozu ne işe yararHer geçen sene artan obezite sorunu, fazla kilolar ve beraberinde getirdiği hastalıklar artarken aynı şekilde zayıf, kilo alamayan, ciddi kilo problemleri yaşayan kişiler de artmaktadır. Aşırı zayıflık da obezite kadar vücudumuzu tehdit etmekte ve dirençsiz bırakmaktadır. Yapılan birçok kilo alma diyeti, tedavi yöntemleri ile birlikte karbonhidrat tozu, protein tozu gibi bazı kilo aldırıcı ek gıdalar da kilo almak için tüketilebiliyor. Fazla kilolu olan insanlara karbonhidrat ve yüksek kalorili besinlerden uzak durun uyarısı yaparız. Çünkü bu besinler kilonun artmasına sebep olur. Eğer ki siz kilo almak istiyorsanız daha çok karbonhidratlı yüksek kalorili besinleri tüketmelisiniz. Ancak zaten yemek yiyemediğimiz için bu kadar zayıfız diyorsanız işte burada karbonhidrat tozu.. gibi ek gıda sağlayacak besin takviyeleri devreye giriyor.

Spora başlayan ancak kas kütlesini arttırmak için yeterli kiloya sahip olamayan veya spor yaparken kilo kaybetmeye başlayan kişilerin de rahatlıkla tüketebileceği bu ek gıdalar ilaç kategorisinde değildir. Sporla ilgilenen veya ilgilenmeyip kilo alamayan kişilerin tüketebileceği karbonhidrat tozu normalde kilo almak için vücudunuza almanız gereken kaloriyi ve karbonhidratı karşılayabilme özelliğine sahip. Mesela zayıf bir kişiyseniz harcadığınız enerjiden daha az kalori alıyorsunuz veya metabolizmanız çok hızlı çalışıyor ya da parazit gibi sorunlarınız var demektir. Parazit gibi sağlık sorunları olan okurlarımız elbette öncelikle doktorlarına danışmalılar. Biz diğerini yani ilk etmeni ele aldığımızda; günde 1100 kalori enerji harcıyor, bunun karşılığında ise 900 kalori kadar besinlerden alıyorsanız kilo almanız mümkün olmayacaktır. Ancak tüketeceğiniz karbonhidrat tozu gibi besin takviyeleri sayesinde günde 1100 kalori enerji harcarken aldığınız 900 kaloriye daha fazla kalori ekleneceği için otomatik olarak kilo alımı başlayacaktır.

Bu yazı da ilginizi çekebilirKilo Almak İsterken Yapılan Yanlışlar

Karbonhidrat Tozu Kullanımı

Eğer kilo almak istiyorsanız ve bunun için karbonhidrat tozu tüketmeye karar verdiyseniz kullanımı hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. Tüketeceğiniz ürünün markasına göre kullanımı da değişse de genel olarak söylemek gerekirse 1 günde 300 gram karbonhidrat tozu tüketmeniz gereklidir. 300 gram tozu da bir kerede değil 3 öğünde 100’er gram halinde sabah, öğle ve akşam olmak üzere tüketebilirsiniz. Bu beslenme programını 3’e bölmekte 2 önemli husus vardır ki: Öncelikle günlük beslenmenize baktığınızda gün içerisinde yediğiniz bütün yiyecekleri 1 öğünde yemezsiniz. Karbonhidrat tozu da bütün güne yayılması ve 1 kerede tüketilmemesi gerekir. Karbonhidrat tozu ile beraber diğer tüm supplementlerin kullanımı, ne işe yaradıkları ve zararları hakkında detaylı bilgiyi öğrenmek için bu sayfayı da inceleyin: Gıda Takviyeleri ve Supplementler Diğer önemli husus ise özellikle sporcuların antrenman sonralarında karbonhidrat tozunu tüketmeleri kilo alımını sağlarken aynı zamanda kas kütlesinin de artmasını ve gelişmesini sağlayacaktır.

Kilo olarak aşırı derecede zayıf bir kişi değilseniz ve karbonhidrat tozu tüketmeye karar verdiyseniz gece yatmadan önce bu ürünü tüketmemeniz önerilmektedir! Bu toz dahil olmak üzere kullanacağınız bütün ek gıda ürünleri ilaç olmamakla beraber, gıda değil sadece ek besin takviyesidir. Spor yapan kişilerin egzersizden önce, sonra veya egzersiz esnasında tüketebilecekleri bu ürünle birlikte kesinlikle beslenme alışkanlığınıza dikkat etmeli elinizden geldiğinde daha çok yemeye çalışmalısınız. Kilo almak için karbonhidrat tozunun bir destek olduğunu unutmayın. İdeal kilonuza ulaşmak, daha fit gözükmek için sağlıklı beslenmeye, spor yapmıyorsanız bile ufak egzersizler yapmaya devam etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

#Protein ve #karbohidrat miktarları yüksek olan Karbonhidrat Tozuürünlerini inceleyebilirsiniz.

Karbonhidrat Tozunun Faydaları

Karbonhidrat tozu verilen talimatlara uyularak gerektiği şekilde ve gerektiği miktarda kullanıldığında kilosunun az olmasından şikâyetçi olan kişilerin istedikleri görünüme ulaşmasında büyük bir yardımcı olacaktır. Sporcular tarafından da tüketilmeye müsait olması, yani kas yapımını desteklemesi ve kilo alımını da hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi açısından kullanıcılarından oldukça olumlu dönüşler alan bu ek gıdayı birçok profesyonel sporcular da tüketmektedir. Türk malı veya yurt dışı menşeli olmak üzere birçok çeşit ürün bulabilir ve istediğiniz fiyat aralığına göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo almak için karbonhidrat tozu ideal bir ek gıda ürünüdür.

  • Elektrolit kaybını önleyen karbonhidrat tozu, kolesterol seviyesinin düşmesine ve vücutta bulunan suyun dengede kalmasını sağlar.
  • Karbonhidrat gıda veya ek gıda halinde alındığında glikoz, insülin ve kan dengesini korumakta oldukça önemlidir.
  • Vücudumuz için ilk sırada enerji ve kalori sağlayan karbonhidrat vücutta kolaylıkla sindirilebilir. Vücut için ciddi bir enerji kaynağı olan karbonhidrat bedensel ve zihinsel olarak gelişimde de son derece etkilidir.
  • Karbonhidrat besinlerden de alınsa toz halinde ek gıda halinde de alınsa saymış olduğumuz bu özellikleri vücudunuz için sağlayacaktır. Ancak şu fark vardır ki karbonhidrat tozu ile hızlı bir şekilde gerekli alımlar yapılırken besinlerden bu alımı yapmak daha uzun sürede gerçekleşecektir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kilo Almanın En Etkili Yolları

Karbonhidrat Tozunun Zararları

Vücut için birçok yararı olan karbonhidratın miktar olarak alımında verdiğimiz uyarıları dikkate almazsanız bazı zararları ile karşılaşabilirsiniz. Her şeyin fazlası vücuda zarar verdiği gibi tabii ki bu ürünün de fazlası vücuda zarar verecektir. Aşırı miktarda tüketim gereğinden fazla kilo almanıza sebep olabilir. Aynı şekilde yüksek miktarlarda alınacak olan karbonhidrat tozu iyi durumda olan kolesterolün düşmesine ve kan şekerinin yükselmesine sebep olabilir. Zayıf ve kilo almak isteyen kişilerin kullanması gereken bu ürünü kilolu kişiler kullandığında insülin direncini düşürmeye sebep olabilir.

Karbonhidrat tozu ile birlikte doğal yollarla karbonhidrat almak istiyorsanız sağlıklı bir şekilde vücudunuza alabileceğiniz yüksek karbonhidrat içeriğine sahip şu ürünleri tüketebilirsiniz: Fasulye, mercimek, soya fasulyesi, patates, bezelye, mısır, kepekli besinler, üzüm, portakal, böğürtlen, elma, kayısı, muz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kilo Aldırıcı Puding

Zararlı karbonhidratlar ise şunlardır: Hamburger, şeker, kola, patates cips gibi vücuda zarar veren gıdalardır.

En İyi 5 Kilo Aldırıcı | Piyasadaki En İyi Kilo Aldırıcılar Hangileri?

Sponsorlu Bağlantılar
Hardline Pro Gainer İncelemesi
Kilo Aldırıcı Hardline Pro Gainer Ürün İncelemesi

Kilo problemi yaşayan daha doğrusu kilo alma problemi yaşayan kişilerin beslenmelerinde değişiklik yapmaları gerektiğini biliyoruz....

Kapat