Kilo Aldıran Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Tarifi

Posted by in Kilo Aldıran Doğal Besinler, Kilo Aldırıcı Tarifler, Makaleler

Kilo Aldıran Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Tarifi

Sponsorlu BağlantılarDoğal Fıstık Ezmesi TarifiSağlıklı bir şekilde kilo almak isteyen kişilerce sıklıkla tercih edilen fıstık ezmesi, özellikle doğal ve içeriği bilinen bir fıstık ezmesi çeşidi olduğu zaman çok daha sağlıklı ve güvenlidir. Bu anlamda günlük olarak tüketebileceğiniz fıstık ezmesini hem kendi başına hem de tatlılara ekleyerek tükettiğinizde kilo almanız mümkün. Fıstık ezmesi kaç kalori diye merak edenler için, 100 gramında 588,4 kalori bulunmakta. Günde 50 gram kadarını kolaylıkla tüketebilirsiniz. Genellikle bir tatlı kaşığı kadar ile yetinileceği söylenilen fıstık ezmesinin başına kim geçse kendini durduramaz. Öylesine lezzetli ve öylesine sağlıklı ki sevmeyeninin olduğunu düşünmüyoruz..

 

Fıstık Ezmesi Faydaları Nelerdir?

  • Fıstık ezmesi hücre yapısını korur ve içerisindeki E vitamini sayesinde cildi güzelleştirerek içten bakım yapar.
  • Vücudunuzdaki kas miktarını artırmaya yardımcı olarak kilo almanızı ve form kazanmanıza yardımcı olur.
  • İçerisindeki pek çok sağlıklı yağ sayesinde ihtiyacınız olan tüm bakımı yaparak hem cildinize hem de vücudunuza fayda sağlar.
  • İçerisindeki zengin proteinin yardımı ile kalp sağlığında oldukça yararlıdır.
  • Uyumadan önce tüketilen fıstık ezmesi sindirim sistemini onarır ve sindirime yardımcı olur.
  • Protein içeceklerinin içerisine ekleyebileceğiniz 1-2 yemek kaşığı fıstık ezmesi kilo alımını hızlandırdığı gibi hızla kas oluşumunu da destekler ve vücudunuzun olmasını istediğiniz hali almasına yardımcı olur.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Doğal Fıstık Ezmesi Yapımı

Kilo aldıran yiyecekler arasında çok etkili bir alternatif olan bu fıstık ezmesi tarifi, doğal ve ev yapımı olduğu için içerisinde hiçbir katkı maddesi olmayacak. İlk defa yapacaklar için 200 gram kavrulmuş ve kabukları hemen soyulan fıstıklarınızı kabuksuz bir biçimde blender yardımı ile iyice ezin. Bu aşamada dilerseniz hafif dişe gelmesi için tamamen ezilmeden bu işlemi durdurabilirsiniz. Sürülebilir bir kıvam için iyice çekilmesini ve ezilmesini sağlamalısınız. Bu işlem sırasında fıstık, içindeki yağları bırakır ve görebileceğiniz şekilde fıstıklar yağlarından ayrılır. Damak tadınıza göre içerisine pudra şekeri ekleyebilirsiniz. Bu aşamada seviyorsanız içerisine bir çay kaşığı kadar vanilya aroması da ekleyebilirsiniz. Böylece ev yapımı fıstık ezmesi çok daha lezzetli olup iştahınızı açacaktır. Bu tarifi bir hafta içerisinde tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar
Kan İlacı Kilo Aldırır mı?

Türkiye'nin farklı rakımları ve her zaman farklı sorunları ortaya çıkaracak hava koşulları olduğu için, özellikle...

Kapat