Kilo Aldıran Oreo’lu Milkshake Tarifi

Posted by in Kilo Aldırıcı Tarifler, Makaleler

Kilo Aldıran Oreo’lu Milkshake Tarifi

Sponsorlu Bağlantılaroreolu-milkshake-tarifiOreo bisküvi ülkemizde de o kadar tüketilmeye başlandı ki, firma artık satış için Türkiye’ye açılma kararı aldı. Oreo’nun en lezzetli halinin süte batırılarak yenildiği inancı bir hayli yaygın. Bu durum ise sütle alakalı yapılan tatlılarda ve tariflerde Oreo’yu da artık ana malzeme olarak saymamız gerektiğini göstermiş oldu. Çok değil 5 yıl öncesine kadar yurtdışına giden arkadaşlarıma alkol siparişi yerine Oreo siparişi verirdim. Çok az yerde satılan Oreo, artık tüm marketlerde ulaşılabilir bir hale geldiğinden bu bisküvi ile yapılan tarifler de çeşitliliğini arttırmaya başladı.

Bugünkü makalemizin konusu olan Oreo’lu milkshake, kilo almak isteyenler için keyifli ve bir o kadar da lezzetli bir tarif olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde sağlıklı kilo aldıran besinler arasında saydığımız süt ve dondurmanın da olması bu içeceği hem kilo aldıran ve hem de sağlıklı şekilde bunu sağlayan bir ara öğün olmasını sağlıyor. 1 kişilik servis için.. paylaştığımız malzemeleri dilerseniz x2 – x3 şeklinde fazla malzeme ekleyerek sevdikleriniz için de hazırlayabilirsiniz. İçeceğinizi hazırlarken en önemli nokta milkshakenizi mikserde çok fazla çırpmayın aksi takdirde iyice sıvılaşacaktır. Bu da lezzetini tam alamamanıza sebep olur. Bu önerimizden sonra dilerseniz kilo aldıran Oreo’lu milkshake tarifimize geçebiliriz:

 

Malzemeler:

Sponsorlu Bağlantılar

  • 200 ml süt
  • 2 top vanilyalı dondurma
  • 4 tane oreo bisküvi
  • ¼ çay kaşığı kadar vanilya (isteğe bağlı)

 

Hazırlanışı:

1) Oreo bisküvileri miksere atmadan önce iri olmak kaydıyla birkaç parçaya kırın.

2) Sonra malzemeleri bir miksere atarak karıştırın.

3) Hazırlayacağınız içeceğin kıvamı pipetten rahatlıkla içilebilecek derecede akışkan olmalıdır ancak çok da su gibi akışkan olmamasına dikkat edilmelidir. Bu ayarı yakaladığınızda blenderi durdurabilirsiniz.

4) Son olarak hazır olan içeceğinizi bardağa boşalttıktan sonra bir adet oreo bisküviyi kırarak içeceğin üzerine serpiştirebilir ve afiyetle içebilirsiniz.

 

Diğer Kilo Aldıran İçecek Tarifleri İçin Tıklayınız.

 

Sunum

Milkshakenizi daha hoş bir şekilde servis etmek isterseniz bardağın üst kısmında iki parmak kadar boşluk bırakarak o bölümü krem şanti ile kaplayabilir üzerine de bir adet kırılmamış Oreo bisküvisi kondurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Elite Labs Mass Muscle Gainer İnceleme
Elite Labs Mass Muscle Gainer Ürün İncelemesi ve Yorumları

Elite Labs Mass Muscle Gainer kilo aldırıcı besin takviyesi, vücut geliştirme sporuyla ilgilenip hacim kazanmak...

Kapat