Kilo Aldırıcı İlaçlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Posted by in Gıda Takviyeleri & Supplementler, Makaleler

Kilo Aldırıcı İlaçlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılarkilo aldıran ilaçlarKilo aldıran ilaçlar ile ilgili bilinmesi gereken hususlara geçmeden önce işin temel mantığı ile makalemize kısa bir giriş yapalım. insan vücudunun kilo alabilmesi için beslenme esnasında aldığı kalori miktarının harcadığı kalori miktarından fazla olması gerekir. Örneğin bir kişi gün içerisinde beslenerek 2500 kalori alıyorsa ve gün içerisinde 2000 kalori enerji harcıyorsa geriye kalan 500 kalori vücudunda kalır ve bu fazlalık ise kilo almasını sağlar. Yani bu demek oluyor ki eğer kilo alamıyorsanız bunun sebebi ya tükettiğiniz kaloriden daha fazla enerji harcıyorsunuz yani gerektiği kadar beslenmiyorsunuz ya da gerektiği kadar besleniyorsunuz ama.. çok ağır işlerde çalıştığınız için çok enerji harcıyorsunuz. Oldukça hızlı bir metabolizmaya sahip olduğunuz için vücudunuza yüksek kalori girmesine rağmen metabolizmanızın onu hızlı bir şekilde yakması da diğer bir ihtimal. Oldukça önemli olan bu 3 sebep dışında kişiden kişiye göre değişebilen daha farklı metabolizmal sebepler olabilir. Bunu en iyi şekilde bir doktor yardımıyla tespit edebilirsiniz.

 

Kilo Almak İçin İlaç Kullanmak Doğru mu?

Herkesin merak ettiği bir soruyla yazımıza devam edelim: “Kilo almak için ilaç kullanmak doğru mu?” Piyasada kilo aldıran ilaçlar olarak kapsül şeklinde satılan birçok ilaç vardır. Özellikle işporta diye tabir edilen yerlerden temin edilen ilaçlar sebebiyle birçok kişinin hayatından olduğunu, sağlığından olduğunu biliyoruz. Bilinçsiz ilaç kullanımı sebebiyle de birçok sağlık sorunu ortaya çıkmakta. Hekimlerin önerdiği kilo almaya yardımcı olan ve doktor gözetiminde verilen ilaçlar tabii ki piyasada her yerde satılan ilaçlardan değildir. Size önerimiz kendiniz karar verip kilo almak için kilo aldıran ilaçlar aramaya ve eczane dışında hiçbir yerden ilaç almamaya dikkat edin! Doktor kontrolünde verilen ilaçlar ise kilo almanıza yardımcı olup yani metabolizmayı yavaşlatma, iştah açma gibi özellikleri olan ilaçlardır. Sonuç olarak öncelikle doğal bir şekilde kilo almak için tüm yollar denenmeli yetersiz kaldığı noktada kilo aldırıcı besin takviyesi kullanılmalı eğer o da fayda etmese kilo aldırıcı ilaçlar devreye girebilir ancak bu ilaçlar kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmaya başlanmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

İlaç Kullanmadan Kilo Almanın Yolları

Kilo aldıran ilaçları kullanma düzeyine gelmeden önce sağlıklı bir şekilde kilo almak için neler yapılabilir asıl bundan bahsedelim. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için ana ve ara öğünlerle birlikte hazırlanmış oldukça sağlıklı ve yüksek kalorili bir besin listesine ihtiyacınız var. Yani bu demek oluyor ki kilo almak için bol bol ama sağlıklı bir şekilde beslenmeniz gereklidir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Haftada 5 Kilo Aldıran Diyet Listesi

“Sağlıklı sağlıklı diyorsunuz ama nasıl sağlıklı besleneceğiz” der gibisiniz. Şöyle ki; sağlıksız besinleri listeden çıkardığınızda geriye kalan besinler zaten vücudunuz için yararlılar olacaktır. Örneğin bir hamburger, kola yani fastfood besinler, hazır gıdalar, alkol ve kızartma ile pişmiş yiyecekler gibi aklınıza gelebilecek olan bu tip besinler kesinlikle sağlıksız kategorisinde değerlendirilebilir.

Daha detaylı bilgi için: Sağlıklı Kilo Aldıran Yiyecek Listesi

Kilo almak için doğal beslenmeye ve spor yapmaya dikkat ettiğinizde kilo aldığınızı ve iştahınızın açıldığını göreceksiniz. Makalemizi toplamak gerekirse kilo almak için sağlıklı bir diyet artı hafif egzersizler en önemli etmenlerdir. Bunun dışında doktorunuz yaptığı testler sonucunda ilaç kullanmanızı tavsiye ediyorsa sadece bu şekilde ilaç kullanımı yapabilirsiniz, kafanıza göre kullanacağınız ilaçlar büyük sağlık sorunları ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Doktorunuza danışmadan kilo aldıran ilaçlar kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Kilo Almanıza Yardımcı Yedikçe Acıktıran 11 Besin
Kilo Almanıza Yardımcı Yedikçe Acıktıran 11 Besin

Kilo almayı istemek! Evet, bu birçoğumuza garip gelebilir. Fakat bunun için uğraşan oldukça fazla insan...

Kapat