Kilo Aldırıcı Puding (Muzlu ve Bitter Çikolatalı)

Posted by in Kilo Aldırıcı Tarifler, Makaleler

Kilo Aldırıcı Puding (Muzlu ve Bitter Çikolatalı)

Sponsorlu BağlantılarKilo Aldırıcı PudingBildiğiniz gibi zayıflamak, fazla kilolardan kurtulmak için belirli diyet listeleri uygulanırken aynı mantık kilo almak içinde geçerlidir. Kilo alma sorunu yaşayan kişiler yeteri miktarda kalori almadıklarından dolayı zayıflayabilirler veya kilo alamazlar. Bunda vücudun metabolizma hızı oldukça etkilidir. Metabolizma hızı yüksek olan kişiler ne kadar çok yerlerse yesinler yine de kilo alamazlar. Ancak planlanan diyet listeleri sayesinde bu sorun ortadan kalkar ve sağlıklı bir şekilde kilo alımı sağlanır. Sizin de uygulayacağınız diyet listesinde ara öğünler bulunarak aralarda tatlı, atıştırmalık gıdalar yemeniz istenir. Bu atıştırmalık besinlerin hem sağlıklı hem de kilo aldırıcı olması oldukça önemlidir. Bugünkü makalemizde sizlere oldukça basit bir şekilde hazırlanan kilo aldırıcı puding tarifi vereceğiz.

Kilo aldırıcı puding evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz sadece 3 malzemeden oluşmaktadır. İşinizi yaparken.. ofisinizde dahi 5 dakikalık bir arada hazırlayabileceğiniz bu basit kilo aldırıcı puding hem damak tadınıza uygun, hem sağlıklı hem de enerji veren bir atıştırmalık olacaktır. Kilo aldırıcı puding malzemelerine baktığımızda muz, kakao ve bitter çikolata ile karşılaşıyoruz. Muz diğer meyvelere göre kalorisi biraz daha yüksek olan bir besindir. Bu nedenle kilo aldırıcı puding için önemli bir takviyedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun dışında lezzet katmak için eklediğimiz kakao hem görsel hem de damak tadı açısından hoşunuza gidecektir. Pudingimizin üzerine döktüğümüz çikolata parçacıkları da hem kalorinin yükselmesini hem de tat olarak daha hoş olmasını sağlayacaktır.  Kilo aldırıcı puding maliyeti düşük ve yüksek kalorili bir ara öğün olarak size yetecek ve yüksek enerji sağlayacak bir gıdadır. Sadece ve sadece 3 malzeme ile 5 dakika içerisinde hazırlayabileceğiniz müthiş kilo aldırıcı puding tarifimiz şu şekildedir:

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kilo Aldırıcı Tarifler

 

Kilo Aldıran Muzlu ve Bitter Çikolatalı Puding Tarifi

Malzemeler:  2 tane muz, 1 küçük paket toz kakao, 40 gram bitter çikolata

Yapılışı: Muzlarınızı soyun ve bir kâsenin içerisinde iyice parçalayın. Muzlarınızı iyice ezdikten sonra üzerine kakao tozunu da dökün ve yine karıştırın. Oluşan karışımın tadına bakarak isteğinize göre daha fazla muz veya daha fazla kakao ekleyebilirsiniz. Damak tadınıza göre karışımı ayarladıktan sonra bitter çikolatayı da parçalayarak karışımın üzerine dökün. Oluşturduğunuz pudingi isterseniz bu haliyle isterseniz buzdolabında biraz daha beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Kalori Takibi Yaparak Kilonuzu Arttırmanın Yolları
Kalori Takibi Yaparak Kilonuzu Arttırmanın Yolları

Konumuz kilo olduğu zaman kalori hesabının öneminin büyük olduğunu bilmeliyiz. Bu önem kilonun her yöne...

Kapat