Kilo Almak İstiyorum Ama Alamıyorum Diyenler

Posted by in Makaleler

Kilo Almak İstiyorum Ama Alamıyorum Diyenler

Sponsorlu Bağlantılarkilo almak istiyorum ne yapmalıyımGünümüzde birçok insan kilo almak için bazı araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda yazımızı okuyarak yapmanız gereken şeyleri öğrenebilirsiniz. kilo almak istiyorum diyen herkes için sunacağımız öneri ve tavsiyeler sizler için büyük önem arz ediyor. Bu yazımızda birçok konu hakkında sağlıklı bir şekilde nasıl kilo alındığına dair bilgiler edinebilir ve kilo almak isterken aslında hangi noktalarda hata yapıyorsunuz bunları detaylıca öğrenebilirsiniz. Ayrıca sağlıklı bir şekilde nasıl kilo alacağınızı ve günümüzde en çok tavsiye edilen kilo alma yöntemleriyle ilgili bilgilerimize ulaşabilirsiniz. 

Nasıl Başlamalı?

İdeal kilonuza ulaşmak için kilo almak istiyorsanız ilk olarak.. bir doktora başvurmalısınız. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için öncelikle üzerinizde bazı tetkikler uygulanacak ve herhangi bir kronik hastalığınızın olup olmadığına bakılacaktır. Eğer yeme davranışı bozukluğu tespit edilirse psikiyatrist ya da bir psikologla görüşmek de faydalı olabilir. Ardından beslenme programınız için bir diyetisyene başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Diyetisyeniniz sizin için özel olarak kilo alma programı hazırlayacak ve sağlıklı bir şekilde kilo almanızı sağlayacaktır.

Beslenme Düzeni Nasıl Sağlanmalı?

Sağlıklı bir şekilde kilo almak için günde en az 5 ile 6 öğün arasında yemeniz gerekiyor. Yemek hazırlamak bu durumda biraz zor görünebilir fakat önerdiğimiz yemeklerin hazırlanması kolay olacağından bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşamanıza gerek kalmayacaktır.

Hangi Besinleri Tercih Etmeliyim?

Gıda araştırması yapmanızı öneriyoruz. Çünkü yapacağınız araştırmalar sonucunda hangi gıdaların protein açısından uygun olduğu ya da hangi gıdaların sağlıklı olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu gibi soruları not alarak kendiniz cevaplayın. Daha sonra sağlığınıza olumlu etkiler yaratacak gıdalardan başlayarak gerekli tüketimleri yapmalısınız. Ayrıca ürünlerin katkısız ve doğal olmasına da önem göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Kilo Aldıran Yiyecekler

 

Gerekli Tetkikler Yapılmalı

Kilo alamama gibi bir probleminiz var ise ve zaman geçtikçe kilo kaybı yaşıyorsanız farklı bir hastalıkla karşı karşıya olabilirsiniz. Şeker hastalığı, sindirim sistemi emilim bozuklukları ya da hormon bozukluğu gibi rahatsızlıklarınızın olmadığına emin olmak için gerekli tetkikleri yaptırmanız gerekecektir. Bu konuda bir endokrinoloji ya da iç hastalıkları uzmanından destek almanız çok önemlidir.

Uyku Düzenim Nasıl Olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük standart uyuma süresinin 8 saat olduğunu biliyorsunuz. Fakat günde 8 saat uyku uyuyamıyorsanız sağlıklı bir şekilde kilo alamayabilirsiniz. Çünkü kaliteli bir uyku büyüme hormonunu olumlu etkileyecek ve kilo almanızı sağlayacaktır. Eğer uyumakta zorlanıyorsanız farklı bir rahatsızlığınız olabilir. Bu konuda bir doktorla görüşerek uyku düzeninizin geri kazanılmasını sağlamanız gerekecektir. Ayrıca ne kadar erken uyanırsanız sağlıklı ve dengeli beslenmeniz için daha çok zaman kazanmış olursunuz.

 

Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kilo almak istiyorum diyenlerin ilk olarak bir endokrinoloji uzmanına görünmeniz gerekiyor. Kilo konusundaki şikâyetinizi bildirerek izlemeniz gereken adımları da öğrenmenizde yarar var. Zayıflığınızın altında yatan sebepler belirlendikten sonra gerekli program yapılır ve beslenme alışkanlıkları yeniden kazandırılmaya çalışılır. Gün içerisinde yemek öğün sayınızı artırarak kilo alabildiğinizi unutmayın. Ayrıca son zamanlarda bu yöntemin kilo almak için uygun olduğunu belirten uzman doktorlar da bulunuyor.

Elbette sadece öğün sayısını artırarak kilo almanız zordur. Bu durumu yapacağınız egzersizlerle de desteklemeniz gerekiyor. Zayıf insanlar enerjilerini boşa harcamamak için hareket etmezler “zaten kilo almak istiyorum neden spor yapıp enerji harcayayım” derler. Fakat bu yöntem oldukça zararlı ve tavsiye edilmez. Çünkü buradaki amaç kilo alıp hastalanmak değil, sağlıklı bir şekilde kilo alabilmektir. Aynı zamanda vücudun yağlanmasını sağlayarak değil, kas yaparak kilo almak en sağlıklı uygulamalardan biridir. Kilo almak istiyorum diyen kişiler ilk olarak bir sporla uğraşmalıdır. Sadece zayıflamak için değil kilo almanın yolları kapsamında da en çok tavsiye edilen spor vücut geliştirme sporudur. Bu egzersizleri yaparken aynı zamanda sağlıklı bir şekilde besleneceğiniz için kilo almanız da kolay olacaktır.

kilo almak istiyorum ama alamıyorum

 

Neden Spor Yapmalıyım?

Gün içerisinde hareketsiz kaldığınız sürece acıkmazsınız ve doğal olarak beslenemezsiniz. Ayrıca iştah konusunda vücudunuz yetersiz kalır. Ayrıca spor vücudu her açıdan güçlendirmektedir. Fiziksek ve psikolojik olarak güçlü olan biri sağlığına daha çok önem verir. Kendinizi daha iyi ve mutlu hissetmeniz için spor yapmanızı öneriyoruz.

Kilo almak istiyorum diyenler için başka bir önerimiz; diyetisyenlerin kontrolünde sağlıklı olduğu ispatlanmış besin takviyelerini de kullanmanızda yarar var. Bu konuda birçok uzman diyetisyen yayınladıkları haberlerde sağlıklı besinler ve kilo verici besinlerle ilgili sıkça söz ediyor. Bu konuda görüş ve önerileri de dikkate almalısınız. Besin takviyeleri ile ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kilo almak isteyenler günlük su ihtiyaçlarınızı da tam olarak karşılamanız gerekiyor. Bunun yanında yemekten 30 dakika önce ya da sonra su içmenizi de öneriyoruz. Çünkü su vücut metabolizmasını dengede tutan bir hayat ürünüdür. Yemek tüketiminde ise atıştırmalık ürünlerden faydalandığınız sürece sağlıksız bir şekilde kilo alırsınız. Bu konuda da şekersiz tüketim ürünlerine ve içeceklerine rağbet göstermenizi tavsiye ediyoruz. Tüm bu bilgilerden sonra kilo almak istiyorum düşüncesi için yapmanız gerekenleri anlamış olduğunuzu umuyoruz. Sağlıklı kilo yönetiminde bir doktor ya da uzmanın kontrolü önemlidir. Alacağınız öneriler sizi çok daha sağlıklı bir şekilde kilo almaya yönlendirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar
Kilo Aldırıcı Multipower Mass Gainer Ürün İnceleme
Kilo Aldırıcı Multipower Mass Gainer Ürün İncelemesi

Bir Alman üretimi olan multipower mass gainer, toz içerikli bir karbonhidrat ürünü olarak karşımıza çıkıyor....

Kapat