Süt İçerek Kilo Aldıran Gomad Yöntemi

Posted by in Kilo Aldıran Doğal Besinler, Makaleler

Süt İçerek Kilo Aldıran Gomad Yöntemi

Sponsorlu BağlantılarSüt içerek kilo almakHer zaman zayıflamak ne kadar emek, sabır, irade istiyorsa kilo almakta bunları gerektirir diye söylerim. Kilo almak zayıflamaya göre biraz daha zevkli ve daha az zahmetli olsa da yine de gereğince çaba sarf etmek gerekiyor. Kilo alma konusunda sıkıntı çeken kişilerin planlı ve düzenli bir beslenme programı ile bu sorunu çözmeleri kolay esasında çok kolaydır. Günde belirli öğünlerde tüketilen besinler dışında özellikle ara öğünlerde yüksek kalorili kilo aldırıcı ürünler tüketilebilir. Evinizde hazırlayabileceğiniz kilo aldırıcı tarifler olmakla beraber kilo aldırıcı besin destekleri dediğimiz protein tozları, gainer gibi ek gıda ürünleri de vardır ancak siz bu supplement ürünlerini tüketmek istemiyorsanız bunun yerine bugün sizlere anlatacağımız yöntemi evinizde doğal bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu yöntemin adı GOMAD’dır. Yani açılımı “Gallon Of Milk a Day” Türkçesi.. günde 1 galon süt anlamındadır.

Gomad Tekniği Nasıl Uygulanır?

Sütü seven ve süt içerek kilo almak isteyenler için eşsiz bir yöntem olan Gomad tekniği Amerika’da oldukça meşhur olan bir uygulamadır. Süt içerek kilo almak isteyenlerin günde 1 gomad yani yaklaşık olarak 3,8 litre süt tüketmesi gereken uygulama oldukça kolaydır. Günlük ana ve ara öğünlerinizle yapacağınız beslenmenize ek olarak tüketeceğiniz yaklaşık 4 litre süt ile birlikte kilo almanız baya bi kolaylaşmakta. 4 litre süt yaklaşık olarak 2500 kalori demektir. Gün içerisinde 2500 kalori almak için birkaç porsiyon yemek yemeniz gereklidir. Ancak siz bunu Gomad ile sadece süt içerek alacaksınız. Süt içerek kilo almak için günde 4 litre süt gözünüze çok büyük gelebilir. Ancak bu yöntem için kalıplaşan 4 litre mecburi bir rakam değildir. İlk aşamada günde en az 1 litre süt içerek başlayıp sonralarda bunu bardak bardak arttırabilirsiniz.

Gomad Tekniğinin Vücuda Etkileri Nelerdir?

Her insanın vücut kapasitesi farklıdır ve süt içerek kilo almak içinde günde ne kadar süt içebileceğinizi kendi bünyenize göre belirleyebilirsiniz. Eğer süt içerek kilo almak bana göre değil diyorsanız bunun yerine ek gıdalardan besin destek ürünlerini tüketebilirsiniz. Kilo aldıran besin destekleri ile ilgili kafanıza takılan soruların cevaplarını ise bu sayfada bulabilirsiniz: Kilo Aldıran Gıda Takviyeleri Her şeyin fazlası zarar lafını duymuşsunuzdur. Bu nedenle bu kadar çok sütün içilmesi vücuda herhangi bir yan etki yapar mı veya metabolizmaya zarar verir mi gibi düşünceler aklınızı kurcalayabilir. Tabii ki her insanın bünyesi, metabolizması farklılık gösterdiği için bu uygulamaya karşı göstereceği tepkileri de önceden bilmek imkânsızdır. Eğer vücudunuzun süte karşı bir alerjisi yoksa süt içerek kilo almak sizin için uygundur diyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kilo Aldıran Puding Tarifi

 

Diğer taraftan baktığımızda bazı kişilerde 1 bardak süt dahi gün boyunca gaz, bulantı veya karın ağrısı yaparken başka bir kişi 3 litre içer hiçbir sorun olmaz. Dediğimiz gibi Gomad uygulaması ile süt içerek kilo almak tamamen sizin kontrolünüzde ve yönetiminizdedir. İlk aşamada 1 litreyle başlayıp yavaş yavaş arttırdığınızda vücudunuz hangi litreden sonra olumsuz bir reaksiyon gösteriyorsa arttırmayı durdurabilirsiniz. Eğer süt içerek kilo almak konusunda şüpheleriniz varsa doktorunuza da başvurarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Gomad tekniği hakkındaki püf noktalara geçmeden önce kilo almak isterken yapılan hatalar ile ilgili şu makalemize de göz atmanızı öneririz: Kilo Almak İsterken Yapılan Hatalar

Gomad yani süt içerek kilo almak için sizlere vereceğimiz püf noktalar şunlardır:

  • Gün içerisinde içeceğiniz süt miktarını belirledikten sonra eşit miktarda dağıtın. Yani belirli saat aralıklarıyla sık sık ama azar azar sütünüzü tüketin.
  • İştahınızın kapanmaması için yemeklerden önce süt içmeyin.
  • 4 litre içmek zorunda değilsiniz. Günde 1 litre veya birkaç bardakla süt içmeye başlayarak düzenli bir şekilde arttırın ve yeterli olmasını düşündüğünüz yerde arttırmayı kesin.
  • Eğer belirli bir süre sonra bulantı ve ishal gözlemlenirse bir süre süt içmeye ara verebilirsiniz.
  • Protein ağırlıklı bir içecek olan sütü tüketerek kilo alırken spor egzersizleri yapmanız kas gelişimi ve sağlıklı kilo alımı için de oldukça yararlıdır.
  • Süt içerek kilo almak için başlama gününüzü çalışmadığınız yani evde olduğunuz günleri tercih ederek vücudunuzun ne tepki vereceğini veya yan etki olup olmayacağını daha rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Kilo Almak İçin Yapılan 8 Yanlış Uygulama

Kilo almak da tıpkı kilo vermek gibi uzun soluklu bir dönemden ibarettir. Bu süreçte sabırlı...

Kapat