Yüzden Kilo Alma Nasıl Sağlanır?

Posted by in Makaleler

Yüzden Kilo Alma Nasıl Sağlanır?

Sponsorlu BağlantılarYüzden Kilo Almanın YollarıEstetiğin, kilonun, dış görünüşün her insan için ne kadar önemli olduğunu biliriz. Ne kadar yanlış olsa da kilolu insanlara karşı olan antipati çok zayıf ve cılız olan kişilere de maalesef gösterilmektedir. Vücudunuz normal kilosunda olmasına rağmen yüzünüz çok cılız veya vücudunuz zayıfken yüzünüz çok kilolu gözüküyor olabilir. Yüzden kilo alma sorunu yaşayan kişiler yaptıkları beslenme diyetleri ve egzersizler sayesinde istedikleri kiloya ulaşabilirler. Vücudumuzun alınan bu kiloları nerede kullanacağını tabii ki de bilemiyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere vücudunuz normal kilosuna ulaşsa dahi yüzünüz çok cılız gözükebiliyor. İşte bu nedenle bugünkü makalemizde yüzden kilo alma mümkün müdür, yüzümüzü biraz daha dolgunlaştırabilir miyiz bunlara değineceğiz.

 

Yüzden Kilo Almak Mümkün mü?

Sadece yüzden kilo alma mümkündür ancak biraz emek ve zahmet göstermek gereklidir. Size anlatacağımız egzersizler ve uygulamalar sayesinde işiniz biraz daha kolaylaşacak. Öncelikle.. sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek için dengeli ama yüksek kalorili beslenmeye ihtiyacınız vardır. Bu nedenle makarna, pirinç, ekmek ve patates gibi kalorisi yüksek ve kilo almaya yardımcı besinleri öğünlerinizde bulundurmalısınız. Kilo aldıran doğal yiyecekler konulu makalemizde de belirttiğimiz gibi protein, karbonhidrat ve yağ kesinlikle beslenme programınızda bulunmalıdır. Özellikle tereyağı, fındık yağı, zeytinyağı tercihleriniz arasında olmalıdır. Vücudunuza almış olduğunuz kiloları yüzünüze toplamak için, yüzden kilo alma egzersizlerini uygulamanız gereklidir. 

Sponsorlu Bağlantılar

 

Yüzden Kilo Alma Egzersizleri

Yüzden kilo almak için en önemli nokta yapılan egzersizlerdir. Yapmanız gereken egzersiz şu şekildedir: Daha dolgun yüz hatlarına sahip olmak için gün içerisinde aklınıza geldikçe ağzınızdan yanaklarınız şişene kadar nefesi alın. 30 saniye boyunca yanaklarınız şişik bir şekilde bekleyin ve sonrasında birden değil yavaş yavaş nefesi bırakın. Yüzden kilo alma yapılacak olan beslenme ve egzersizler sayesinde biraz zaman alsa da etkili bir şekilde gerçekleşecektir. Eğer beslenmenizde yaptığınız değişiklikler kilo almanız için yeterli gelmiyorsa dışarıdan alacağınız ek gıda desteği ile de bunu sağlayabilirsiniz. Vitamin yardımıyla veya supplement ürünler dediğimiz protein tozu, karbonhidrat tozu gibi ek gıdalara başvurabilirsiniz. Bu ürünleri ara öğünlerinizde tüketerek kilo alımını hızlandırabilirsiniz.

Bu süreçte sağlıklı bir kilo alma programı dışında sadece yüzden kilo almak için yapmanız gereken başka uygulamalar da vardır. Eğer beslenme yoluyla aldığınız kiloların sadece yüzünüzde etki yapmasını istiyor, yalnızca vücudunuzda toplanmasını istemiyorsanız o zaman vücudunuz için de egzersiz yapmanız gerekmekte. Yani yapacağınız beslenmenizdeki artış ve dışarıdan alacağınız ek gıda sayesinde vücudunuzda kilo alımı gerçekleşecektir. Vücuda alınan bu kilonun yüze de etki yapabilmesi için önerdiğimiz egzersizleri uygulamanız gereklidir. Ancak ben vücut olarak kilomdan memnunum, vücudumun daha fazla kilo almasını istemiyorum, sadece yüzden kilo almak istiyorum diyorsanız bunun için koşu, yüzme, bisiklet gibi sporlar yapabilirsiniz. Bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmek, vücudunuzu toksinlerden arındırmak, vücudun şeker dengesini kontrol etmek ve en önemlisi yapacağınız beslenme artışından dolayı sağlıksız kilo alımını engellemek için bol bol su tüketmelisiniz. Günde en az 2 litreye yakın su içmeniz önerilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Dana Rosto Tarifi
Kilo Almaya Yardımcı Dana Rosto Tarifi

Dana rosto oldukça besleyici ve sağlıklı bir yemektir. Özellikle kilo almak isteyen kişiler için öğle...

Kapat